عصر بازار

ترامپ صدور ویزا برای نخبگان فناوری خارجی را دشوارتر می‌کند

عصر اعتبار- دونالد ترامپ در ماه‌های قبل از انتخاب به عنوان رییس جمهور آمریکا وعده داده بود که صدور ویزا برای جذب کارکنان خارجی در شرکت های فناوری را دشوارتر خواهد کرد.

ترامپ صدور ویزا برای نخبگان فناوری خارجی را دشوارتر می‌کند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، وی که مدعی است از این طریق به جذب نیروی کار داخلی بیکار در ایالات متحده کمک خواهد کرد، قصد دارد این وعده خود را عملیاتی کند.

  بسیاری از شرکت های فناوری در آمریکا به علت نبود نیروهای متخصص در داخل این کشور و به منظور ارتقای توان عملیاتی خود به طور گسترده از نیروی کار نخبه خارجی استفاده می کنند. اما کاخ سفید اعلام کرده صدور ویزا برای این گروه از خارجیان دشوارتر از گذشته خواهد شد.

  بنا بر اطلاعیه وزارت امنیت داخلی امریکا که روز گذشته صادر شد، دولت این کشور سختگیری بیشتری برای صدور ویزای کار H-1B اعمال خواهد کرد. بخش عمده ای از این ویزاها از طریق پذیرش در برنامه لاتاری صدور ویزای سال 2018 صادر خواهند شد.

  از سوی دیگر وزارت دادگستری آمریکا هم پیام هشدار جداگانه ای منتشر کرده و اعلام کرده که فرایند صدور ویزای H-1B نباید به تبعیض شغلی علیه کارکنان آمریکایی بینجامد.

  در این میان کارشناسان و مدیران شرکت های فناوری بیم دارند که این رویه جدید منجر به فرار مغزها از آمریکا و تبدیل برخی کشورهای اروپایی و آسیایی به مقاصدی جذاب برای افراد نخبه شود و از علاقه آنها به کار و حضور در آمریکا بکاهد.  

  بر اساس برنامه های دولت آمریکا، شرکت های فناوری که قصد دارند کارکنان نخبه خارجی را جذب کنند، باید ثابت کنند که این افراد قصد انجام کارهایی خاص و پیچیده را دارند که نیازمند تخصصی منحصر به فرد است. پیش بینی می شود ترامپ به زودی یک دستورالعمل جنجالی هم در این زمینه صادر کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو