عصر بازار

کاهش ۵۵ میلیارد دلاری مالیات توسط چین

عصر اعتبار- چین برای آنکه رشد اقتصادی خود را در کنار مصرف بیشتر به پیش سوق دهد در اقدامی ابتکاری درصدد کاستن از مالیات به ارزش ۵۵ میلیون دلار در سال جاری میلادی است.

کاهش ۵۵ میلیارد دلاری مالیات توسط چین
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، چین قصد دارد با کاهش یک پله ای سامانه مالیات گیری خود که در یک چارچوب چهارگانه قرار دارد، میزان مالیات ها را کاهش دهد تا به این ترتیب علاوه بر افزایش مصرف مردم در کنار تقاضای فزاینده، رشد اقتصادی نیز بهبود یابد.
  بر این اساس دولت اعلام کرده است که مالیات بر روی بخش های تولیدی از جمله گاز طبیعی و محصولات کشاورزی از 13 درصد به 11 درصد کاهش خواهد یافت.
  تارنمای «چاینا نیوز» چین روز دوشنبه از قول «لی کچیانگ» نخست وزیر این کشور آورده است که کاستن از مالیات به شدت بهبود رشد اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.
  چین به عنوان دومین قدرت اقتصادی دنیا درگیر بحران اقتصادی و رکود است و می کوشد با اقدامات ابتکاری نظیر کاهش مالیات ها به رشد اقتصادی خود کمک کند.
  رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه اول سال جاری میلادی بیش از پیش بینی ها بود و بجای 6.5 درصد به حدود 6.9 دهم درصد رسید.
  دولت پیشتر پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی کشور در سال 2017 میلادی بین 6.5 تا 7 درصد متغیر خواهد بود.
  رشد چین در سال 2016 میلادی به 6.9 درصد رسید که بر اساس آمارهای رسمی این پایین ترین رقم رشد در 25 سال گذشته بوده اما نسبت به بسیار از کشورها بالاتر بود.
  برخی تحلیلگران پیش بینی کرده اند که به دلیل وجود موانع و چالش های اقتصادی رشد اقتصادی در نیمه دوم سال ممکن است کاهش یابد.
  به هر صورت برنامه چین کاستن از اتکا به سرمایه گذاری، صادرات، تولید و تمرکز رشد اقتصادی با توسعه صنایع خدماتی و مصرف بیشتر است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو