عصر بازار

وزیر اقتصاد سابق روسیه خبر داد

۲ بار کاهش نرخ بانکی در روسیه در مدت سه ماه برای کاهش تورم و رشد اقتصاد

عصر اعتبار- در حالی که روسیه برای کاهش تورم و رونق اقتصادی نرخ بانکی را با دو بار کاهش به ۹.۲۵ درصد رسانده است، وزیر سابق اقتصاد روسیه از احتمال کاهش بیشتر نرخ بهره بانکی در این کشور تا پایان سال جاری خبرداد.

۲ بار کاهش نرخ بانکی در روسیه در مدت سه ماه برای کاهش تورم و رشد اقتصاد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، الکسی کوردین وزیر اسبق اقتصاد روسیه و رئیس کنونی مرکز تحقیقات استراتژیک این کشور اعلام کرد: احتمالاً تا پایان سال جاری میلادی بانک مرکزی این کشور نرخ بهره بانکی را به 8.5 درصد کاهش خواهد داد.

  طی روزهای گذشته بانک مرکزی این کشور نرخ بهره بانکی را از 9.75 درصد به 9.25 درصد کاهش داده است.

  کوردین اعلام کرد: این اقدام بانک مرکزی روسیه اقدامی منطقی و مبتنی بر مبانی درست بوده است.

  کوردین تأکید کرد: به نظر من این قدم بسیار منطقی بود، این تصمیم تقریباً به موقع بود چرا که نیم‌درصد نه کم بود و نه زیاد و در صورتی که نرخ تورم و همچنین توازن پرداخت‌ها حفظ شده و کاهش شدید قیمت نفت اتفاق نیفتد این احتمال وجود دارد که تا پایان سال جاری میلادی شاهد رسیدن نرخ بهره بانکی به 8.5 درصد باشیم.

  بانک مرکزی روسیه روز جمعه با هدف فشار نزولی بر نرخ تورم و همچنین کمک به بهبود اوضاع اقتصادی این کشور دست به کاهش نرخ بانکی در فدراسیون روسیه زد. این دومین بار بود که بانک مرکزی روسیه نرخ بانکی را طی سال جاری در این کشور کاهش داد.

  ماتسیم اورشکین وزیر توسعه اقتصادی روسیه نیز اعلام کرد: انتظار داریم طی سال جاری نرخ بهره بانکی بیش از این مقدار کاهش یابد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۵ روز پیش
  آرشیو