عصر بازار

حمایت مالی چین از یونان در راستای اجرای طرح «جاده ابریشم نوین»

عصر اعتبار- رئیس‌جمهور چین در دیدار با نخست‌وزیر یونان که به پکن رفته، از نقش مهم این کشور اروپایی در طرح جاده ابریشم نوین و حمایت پکن از آتن تاکید کرده است.

حمایت مالی چین از یونان در راستای اجرای طرح «جاده ابریشم نوین»
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از  فارس، در حالی که مشکلات اقتصادی یونان ادامه دارد، رئیس‌جمهور چین از حمایت پکن از این کشور بحران زده اروپایی سخن گفته است .

  فردا یکشنبه پکن میزبان نشست بزرگ همکاری‌های بین‌المللی برای پیاده‌کردن طرح «یک کمربند- یک جاده» پیشنهادی چین باشد؛ طرحی که به «جاده ابریشم نوین» موسوم شده است.

  به گزارش رویترز، نخست‌وزیر یونان هم برای شرکت در این نشست بین‌المللی دو روزه خود را به پکن رسانده است.

  «الکسی سیپراس» پیش از آغاز این نشست، با رئیس‌جمهور چین دیدار دوجانبه‌ای ترتیب داده است.

  در این دیدار، «شی جینپینگ» بر حمایت چین از یونان تاکید کرد و گفت: «در حال حاضر، دوستی سنتی چین و یونان و همکاریهایشان ادامه دارد اما باید تحرکی تازه در این همکاریها و دوستی‌ها دمیده شود».

  رئیس‌جمهور چین، یونان را بخش مهمی از طرح کشورش برای اجرا و پیاده کردن طرح «یک کمربند- یک جاده» خوانده است.

  جینپینگ همچنین گفته که همکاری چین و یونان در حوزه‌های زیرساخت، انرژی و ارتباطات راه دور، باید «عمیق و مستحکم» باشد.

  تاکید رئیس‌جمهور چین بر نقش مهم یونان در طرح «یک کمربند- یک جاده» یا همان «جاده ابریشم نوین» در حالی صورت گرفته که او در سال 2013 این طرح را مطرح کرد.

  طبق طرح پیشنهادی چین،  این کشور قصد دارد با احداث جاده‌، آسیای مرکزی را به اروپا وصل ‌کند و قرار است بزرگراه‌ها، ریل‌ها و لوله‌های نفتی در کشورهایی که در مسیر جاده قرار دارند، ساخته شوند.

  بانک سرمایه‌گذاری زیربنایی آسیا(AIIB) که به پیشنهاد دولت  چین در سال 2014 تاسیس شد، سرمایه‌ای به ارزش بیش از 50 میلیارد دلار بدین منظور اختصاص داده است.

  قرار است در نشست دو روزه پکن، در خصوص راهکارها و رفع موانع اجرایی شدن طرح بزرگ چین برای اجرایی شدن جاده ابریشم نوین مذاکره و رایزنی شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو