عصر بازار

پوتین برای ونزوئلا گندم ارسال می‌کند

عصر اعتبار- با وخامت بحران اقتصادی ونزوئلا و کمبود کالاهای اساسی، روسیه متعهد شده ماهانه چندین هزار تن گندم به این کشور آمریکای لاتین ارسال کند. هدف از این اقدام، کمک به دولت سوسیالیست مادورو برای خروج از بحران غذایی و تشدید روابط این دو متحد دیرینه است.

پوتین برای ونزوئلا گندم ارسال می‌کند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از ایسنا، وزارت خارجه ونزوئلا اعلام کرد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در جریان گفت‌وگوی تلفنی با نیکولاس مادورو، رهبر ونزوئلا گفت، مسکو آماده ارسال غذا و تقویت مناسبات تجاری میان دو کشور است. 

  دفتر پوتین با تایید این بیانیه، جزئیاتی از توافق تجاری میان دو کشور منتشر نکرد.

  حمایت از دولت نیکولاس مادورو در برهه زمانی حساسی اتفاق می‌افتد. دولت‌های منطقه‌ای روابط با رهبر سوسیالیست کاراکاس را کاهش داده و از او خواسته‌اند تا به هنجارهای دموکراتیک احترام بگذارد. در همین حال هزاران ونزوئلایی معترض با آمدن به خیابان‌ها خواستار برگزاری انتخابات شده و از سیاست‌های مادورو انتقاد می‌کنند.

  اپوزیسیون ونزوئلا مادورو را عامل افزایش جرایم، کمبود مواد غذایی و سه برابر شدن نرخ تورم می‌دانند. دست‌کم 46 تن کشته شده و صدها تن دیگر حین اعتراضات مردمی زخمی شده‌اند.

  سخنگوی وزارت خارجه روسیه جمعه گفت،‌ مسکو همچنان معتقد است مذاکره بهترین راه حل بحران ونزوئلاست.

  او از دولت و اپوزیسیون ونزوئلا خواست تا طبق قوانین عمل کنند.

  آرد جزو کالاهایی است که به سختی در ونزوئلا پیدا می‌شود و به ندرت می‌توان آن را از فروشگاه‌ها تهیه کرد. به جای آن، معمولا در بازار سیاه می‌توان آرد خریداری کرد و یا باید چندین ساعت در صف‌های طولانی فروشگاه‌های دولتی منتظر ماند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو