عصر بازار

سافت بانک و عربستان بزرگترین بنیاد فناوری جهان را تاسیس می‌کنند

عصر اعتبار- شرکت سافت بانک مالک اپراتور تلفن همراه اسپرینت و دولت عربستان سعودی قراردادی را به منظور تاسیس بزرگترین بنیاد فناوری جهان موسوم به Vision Fund منعقد کرده‌اند.

سافت بانک و عربستان بزرگترین بنیاد فناوری جهان را تاسیس می‌کنند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، بنیاد مذکور گروهی برای سرمایه گذاری در حوزه فناوری است که از ابداع و همه گیر شدن فناوری های متحول کننده حمایت می کند.

  بنیاد مذکور دامنه فعالیت بسیار گسترده ای داشته و از حوزه بیوفناوری تا ارتباطات و مخابرات را دربرمی گیرد. سرمایه اختصاص یافته به بنیاد یاد شده 93 میلیارد دلار است و همین امر Vision Fund را به بزرگترین بنیاد خصوصی سرمایه گذاری در حوزه فناوری مبدل می کند.

  قرار است با تامین 7 میلیارد دلار دیگر مجموع سرمایه Vision Fund به 100 میلیارد دلار برسد. امید می رود این کار ظرف شش ماه آینده صورت بگیرد. از جمله مشارکت کنندگان در این بنیاد می توان به اپل، کوالکوم، ARM، Foxconn  و Sharp اشاره کرد.

  یکی از بزرگترین حامیان این بنیاد مجموعه سرمایه گذاری Mubadala در ابوظبی است که 15 میلیارد دلار از سرمایه بنیاد مذکور را تامین کرده است.

  دولت سعودی امیدوار است از این طریق تحولی در اقتصاد تک محصولی و مبتنی بر نفت خود ایجاد کند و بتواند در جهانی که به سمت استفاده از انرژی های پاک و تجدیدپذیر حرکت می کند، جایگاه بهتری پیدا کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو