عصر بازار

۷ نکته برای آنکه شماره حساب شبای بانکی شما در سامانه سهام عدالت برگشت نخورد

عصر اعتبار- تنها پیامکی که از سوی سایت سهام عدالت برای افراد ارسال می شود، در صورتی است که شماره حساب شبا وارد شده با نام مشمول سهام عدالت مطابقت نداشته باشد. به همین دلیل به پیامک های دیگر که تحت عنوان سهام عدالت از شماره های ناشناس ارسال می شوند توجه نکنید.

۷ نکته برای آنکه شماره حساب شبای بانکی شما در سامانه سهام عدالت برگشت نخورد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، این نکات هنگام وارد کردن شماره حساب شبا باید مورد توجه قرار گیرند:

  1 - برای داشتن شماره حساب شبا نیاز به باز کردن حساب جدید تحت هیچ عنوانی نیست. تمامی حساب های بانکی شما شماره شبا دارند.

  2 - شماره حساب شبا مورد نظر نباید به حساب مسدود شده تعلق داشته باشد. اگر مدت زمان زیادی است که از یک حساب استفاده نکرده اید یا روی آن چک برگشتی دارید می توانید در مورد مسدود یا فعال بودن آن حساب از بانک خود سوال کنید.

  3- شماره حساب شبا که متعلق به حساب های 2 امضا و هر گونه حساب مشترک است پذیرفته نمی‌شود.

  3- شماره حساب شبا مربوط به حساب های حقوقی و شرکت را نمی توانید برای سهام عدالت استفاده کنید.

  4 - سود سهام عدالت به صورت انفرادی واریز می شود. به همین دلیل مثلا اگر اعضای خانواده 3 نفر هستند باید به ازای هر کدام از آنها یک شماره حساب شبا که به نام خودشان باشد وارد شود.

  5 - برای کودکان و افراد تحت تکفل زیر سن قانونی نیز باید شماره حساب شبا به نام خود آنها واریز شود. سود سهام عدالت به حساب سرپرست خانوار یا قیم قانونی فرد واریز نمی‌شود.

  6 - تنها پیامکی که از سوی سایت سهام عدالت برای افراد ارسال می شود، در صورتی است که شماره حساب شبا وارد شده با نام مشمول سهام عدالت مطابقت نداشته باشد. به همین دلیل به پیامک های دیگر که تحت عنوان سهام عدالت از شماره های ناشناس ارسال می شوند توجه نکنید.

  7 - مدت زمان تطبیق و تایید یا رد شماره حساب شبا یا نام فرد در حدود 15 روز است. سازمان خصوصی سازی از طریق بانک مرکزی و بانک های عامل شماره حساب شبا اعلام شده را با نام فرد تطبیق می‌دهد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو