عصر بازار

از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران؛

۲۸ طرح علمی برای حمایت مالی و معنوی تصویب شد

عصر اعتبار- جلسات کارگروه‌های مختلف صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی برگزار شد و حمایت از انجام ۲۸ طرح علمی و فناورانه به تصویب رسید.

۲۸ طرح علمی برای حمایت مالی و معنوی تصویب شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹:۰۰

   باشگاه خبرنگاران پویا, با توجه به اهمیت فراگیری تمام علوم اعم از رشته‌‌ای و بین‌رشته‌ای، گروه‌های پژوهشی موجود در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی با عنوان کارگروه‌های تخصصی تعریف شده‌اند که هر یک در حوزه مربوطه، حمایت از پژوهشگران آن حوزه را انجام می‌دهند.

  در آخرین جلسات برخی از این کارگروه‌ها، حمایت از پژوهشگران به منظور انجام طرحهای علمی و فناورانه به تصویب رسید؛ در همین راستا کارگروه علوم و علوم زیستی از میان 19 طرح داوری شده تعداد 14 طرح را برای حمایت تصویت کرد.

  همچنین این کارگروه از 19 طرح دریافتی جدید برای 13 طرح داور تعیین و بقیه در اولویت حمایت قرار نگرفتند؛ کارگروه آلاینده‌های زیست محیطی نیز از 13 طرح بررسی شده پنج طرح را برای حمایت تصویب کرد که از بین این طرحها یکی در کمیته علمی رد و چهار طرح بنیادی و کاربردی نیز توسط کارگروه تغییرات اقلیم تصویب شد.

  همچنین تعداد شش طرح دریافتی بررسی و برای پنج طرح داور تعیین و یک طرح نیز به کارگروه کشاورزی ارجاع داده شد؛ کارگروه میان‌گروهی نیز از بین پنج طرح داوری شده چهار طرح را تصویب کرد و از تعداد 20 طرح دریافتی، برای 9 طرح داور تعیین شد و بقیه در اولویت حمایت قرار نگرفتند.

  کارگروه ثبت اختراع نیز از میان 23 طرح داوری شده یک طرح را برای ثبت اختراع بین‌المللی حمایت می‌کند همچنین این کارگروه از 18 طرح بررسی شده برای 16 طرح داور تعیین کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو