عصر بازار

کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۹۶ در آستانه انتشار

عصر اعتبار- مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۶ در آستانۀ چاپ و نشر قرار دارد.

کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۹۶ در آستانه انتشار
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از روابط‌ عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، علی علی‌آبادی فراهانی با اعلام این خبر افزود: کتاب مقررات صادرات و واردات سال جاری حاوی اصلاحات نمانکلاتور سیستم هماهنگ شده سازمان جهانی گمرک است که به لحاظ تغییرات حاصله از جمله «فناوری» و «تجارت» هر پنج سال یکبار به روز رسانی می‌شود.

  وی خاطر نشان کرد که آخرین نسخۀ به روز شده نمانکلاتور در سال 2012 میلادی (سال1390 -1391) اعمال شده است و جدیدترین نسخه نیز از اول سال 2017 قابل اجرا است. نکته مهم و قابل توجه اینکه سازمان جهانی گمرک با پیش‌بینی‌هایی که به‌ عمل آورده، برای اولین بار اصلاحات مربوط به سال آتی میلادی (2018 ) را نیز همزمان با اصلاحات سال 2017 اعمال و اعلام نموده و لزوم اعمال اصلاحات مذکور در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1396 از ضروریات بخش بازرگانی کشور است.

  علی آبادی همچنان متذکر شد اصلاحات موصوف در آذر ماه 1395 برای درج در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1396 به تصویب هیات محترم وزیران رسیده است.

  مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات با اشاره به اصلاحات جدید مصوب 21 خردادماه سال جاری هیات وزیران افزود: تغییرات جدید شامل «ایجاد» یا «حذف» ردیف تعرفه ها و «اصلاح شرح کالا» و تغییر در «مندرجات ذیل یادداشت» فصول مختلف کتاب مقررات صادرات و واردات است که در چاپ آن لحاظ شده است.

  همچنین سایر تغییرات مصوب هیات محترم وزیران در سال 1395 که در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1395 درج نشده بود، در کتاب سال جاری اعمال شده است.

  وی اضافه کرد: با توجه به اینکه آمار بازرگانی خارجی بر مبنای ردیف تعرفه‌های جدول طبقه بندی کالا تهیه می‌شود و ثبت سفارش کالا بر اساس کدهای تغییر یافته انجام خواهد شد؛ لذا ضرورت اجرای اصلاحات موصوف در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1396 از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو