عصر بازار

نوربخش در مراسم تکریم و معارفه معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی:

هزینه درمان بیماری‌های خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفت

عصر اعتبار- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: هزینه درمان بیماری‌های خاص نیز به طور کامل و ۱۰۰ درصد تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

هزینه درمان بیماری‌های خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از فارس، سیدتقی نوربخش در مراسم تکریم و معارفه معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی به مقایسه شرایط امروز سازمان تأمین اجتماعی با ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید پرداخت و گفت: چهار سال پیش شرایط سازمان تأمین اجتماعی و حوزه درمان آن بویژه در حوزه درمان غیرمستقیم و مرکز درمانی طرف قرارداد در شأن مردم و بیمه شدگان تأمین اجتماعی نبود.

  وی افزود: در آن زمان هزینه درمان بیماری‌های مزمن و خانمان سوز به خوبی توسط بیمه‌ها تأمین نمی‌شد و سازمان‌های بیمه‌گر که بایستی در شرایط حساس به کمک بیمه شدگان می‌آمدند، از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کردند اما امروز تمامی آن مشکلات برطرف شده است.

  نوربخش ادامه داد: با اجرای طرح تحول سلامت که در اولویت دولت قرار گرفت، پرداخت از جیب مردم به 6 درصد رسید در حالی که قبل از آن 60 درصد هزینه خدمات درمانی توسط مردم پرداخت می شد. همچنین هزینه درمان بیماریهای خاص نیز به طور کامل و 100 درصد تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

  مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه طرح تحول سلامت مزایای بسیار زیادی برای همه مردم و از جمله بیمه شدگان تأمین اجتماعی به همراه داشت، اظهار داشت: هزینه درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز با اجرای این طرح افزایش یافته و تزریق منابع قابل توجهی برای اجرای موفقیت آمیز این طرح صورت گرفت.

  نوربخش با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در کنار تأمین هزینه طرح تحول سلامت، برای تجهیز و ارتقاء خدمات مراکز درمانی ملکی نیز فعالیت های گسترده ای داشته است، گفت: اجرای این برنامه ها منجر به افزایش هزینه‌های درمان در سازمان شده که البته این افزایش هزینه افزایش سطح و عمق خدمات درمانی قابل ارائه به جامعه تحت پوشش را به دنبال داشته است.

  وی افزود: در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی برنامه ارتقاء هتلینگ منجر به بهبود کیفیت و افزایش رضایتمندی مردم شده است.

  مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تلاش ها و زحمات محمدعلی همتی در دوران تصدی معاونت درمان این سازمان قدردانی و برای دکتر مهدی درخشان در قبول این مسئولیت آرزوی توفیق کرد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ساعت پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار