عصر بازار

اطلاع ۸۶ درصد روستائیان از صورتحساب سهام عدالت خود

عصر اعتبار- روستاییان و عشایر با ثبت آمار ۸۶ درصدی ورود اطلاعات به سامانه سهام عدالت، بالاترین میزان مراجعه به این سامانه را داشته‌اند.

اطلاع ۸۶ درصد روستائیان از صورتحساب سهام عدالت خود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از تسنیم, در نیمه اسفندماه سال گذشته بود که از سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir رونمایی شد تا دارندگان سهام عدالت با مراجعه به آن از وضعیت صورتحساب خود آگاه شده و در صورت تمایل نسبت به تسویه باقیمانده اقساط خود اقدام کنند.

  همچنین از اواخر فروردین ماه امسال این امکان در سامانه سهام عدالت بوجود آمده است تا مشمولان سهام عدالت با ثبت شماره شبای حساب بانکی خود در این سامانه، از سود سال مالی 95 شرکتهای حاضر در پرتفوی سهام عدالت در ماههای پیش‌رو بهره‌مند شوند.

  از این رو تازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد از مجموع 47 میلیون مشمول در قید حیات سهام عدالت تاکنون بیش از 35 میلیون نفر به این سامانه مراجعه کرده‌اند و از صورتحساب سهام خود اطلاع یافته‌اند که این تعداد مراجعه، 75 درصد از مجموع واجدین شرایط و مشمولان سهام عدالت را شامل می‌شود.

  همچنین در این میان روستاییان و عشایر با ثبت آمار 86 درصدی ورود اطلاعات به سامانه سهام عدالت، بالاترین میزان مراجعه به این سامانه را داشته‌اند و از مجموع حدود 16 میلیون و 500 هزار نفر روستاییان و عشایر مشمول سهام عدالت، تا کنون بیش از 14 میلیون نفر از آنان دستکم یک بار به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده‌اند.

  با وجود این اما سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده است کارکنان دستگاه های اجرایی کشور کماکان کمترین آمار ورود و ثبت شماره شبا بانکی در سامانه سهام عدالت را دارند.

  گفتنی است، بر اساس تازه‌ترین آمار مددجویان کمیته امداد، افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، روستاییان و عشایر سراسر کشور و کارگران فصلی و کارگران ساختمانی، گروه‌ها و اقشار پیشرو در استفاده از خدمات سامانه سهام عدالت شامل دریافت صورتحساب اقساط و ثبت شماره شبا بانکی هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو