عصر بازار

آمار واگذاری های سه ماه گذشته دولت منتشر شد

عصر اعتبار- در سه ماه ابتدایی امسال ۸۰ میلیارد تومان سهم دولتی واگذار شده است.

آمار واگذاری های سه ماه گذشته دولت منتشر شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از سنا، نگاهی به وضعیت واگذاری های امسال نشان می‌دهد در سه ماه گذشته 80 میلیارد ریال سهم دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی به صورت بلوکی و از طریق مزایده به فروش رسیده که این میزان واگذاری متعلق به شرکت های گروه یک ماده دو قانون اصل 44 است.

  بر اساس این گزارش؛ به‌استناد ماده دو فصل دوم سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی دولت مکلف است تا 100 درصد سهام شرکتهای «گروه یک» را به بخش خصوصی واگذار کند.

  همچنین در تبصره‌های ماده 3 فصل 2 این قانون در خصوص شرکت‌های «گروه 2» آمده که دولت مجاز است به‌منظور حفظ سهم بخش دولتی در فعالیت‌های گروه 2 ماده 2، همچنان 20 درصد از سهام شرکت‌های حاضر در گروه 2 را در اختیار داشته باشد و مکلف است 80 درصد باقی‌مانده را به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی واگذار کند.

  گفتنی است: بر اساس فهرست منتشر شده بنگاه های دولتی قابل واگذاری، قرار است در سالجاری 337 بنگاه واگذاری شود که از این میان تعداد 230 بنگاه در گروه یک و 107 بنگاه در گروه 2 قرار دارند.

  همچنین طبق قانون سال 93 آخرین مهلت قانونی برای واگذاری شرکت های دولتی تعیین شده بود که این مهلت در سالهای 94، 95 و 96 تمدید شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۳ روز پیش
  آرشیو