عصر بازار

ذخایر ارزی چین به بالاترین رقم ۸ ماه اخیر رسید

عصر اعتبار- ذخایر ارزی چین در ماه گذشته میلادی با رسیدن به ۳.۰۵۷ تریلیون دلار، بیشترین رقم در ۸ ماه اخیر محسوب می شود؛ ضمن اینکه ارزش پول این کشور هم در برابر دلار آمریکا در حدود ۲ درصد احیاء شده است.

ذخایر ارزی چین به بالاترین رقم ۸ ماه اخیر رسید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، ذخایر ارزی چین در ماه گذشته میلادی یعنی ژوئن برای پنجمین ماه متوالی با روند صعودی به کار خود ادامه داد و این بار به بیشترین رقم در 8 ماه اخیر رسید. 

  افزایش ذخایر ارزی چین در راستای انتظارات بازار که اعمال سیاست های دولت این کشور برای سفت و سخت کردن قوانین خروج سرمایه از چین است؛ ضمن اینکه روند توقف احیای ارزش دلار آمریکا هم به این موضوع کمک کرده است.

  در همین حال ذخایر ارزی چین در ماه ژوئن با 3 میلیارد و 200 میلیون دلار افزایش به 3.057 تریلیون دلار رسید. ذخایر ارزی چین در ماه قبل از آن 24 میلیارد دلار افزایش نشان می دهد که مجموع آن 3.054 تریلیون دلار ثبت شده است.

  این برای اولین بار از سال 2014 میلادی است که ذخایر ارزی چین برای پنجمین ماه متوالی روند افزایشی به خود می گیرد. 

  تحلیلگران اقتصادی بر این باور هستند که در ماه گذشته میلادی، بانک مرکزی چین برای اولین بار از اکتبر سال 2015 میلادی به بعد، تنها خریدار ارز در این کشور بوده و خروج سرمایه در ماه ژوئن به تقریبا 10 میلیارد دلار کاهش پیدا کرده که این رقم برای ماه قبل از آن 29 میلیارد دلار برآورد می شود.

  یکی از دلایل افزایش ذخایر ارزی چین به افزایش ارزش ارزهای دیگر در مقابل دلار بر می گردد.

  در سال گذشته میلادی دولت چین در حدود 320 میلیارد دلار از ذخایر ارزی خود را از دست داد و  یوآن در مقابل دلار آمریکا 6.5 درصد ارزش خود را از دست داد که بیشترین روند نزولی برای پول این کشور از سال 194 میلادی به بعد محسوب می شود. 

  اما با در پیش گرفتن سیاست های پولی بانک خلق چین در سال جاری میلادی، تا کنون ارزش یوآن در حدود 2 درصد در مقابل دلار آمریکا احیاء شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو