عصر بازار

کاهش رشد اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷

عصر اعتبار- نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد در سه ماهه دوم سال جاری روند رشد اقتصادی چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان کند شده است.

کاهش رشد اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد رشد اقتصادی چین در سه ماهه دوم سال جاری کند شده است.

  یکی از دلایل این مسئله تلاش دولت این کشور برای کاهش ارائه وام‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز است.

  این نظرسنجی پیش بینی میان‌مدت از 12 کارشناس اقتصادی که توسط مؤسسه AFP انجام شد، نشان می‌دهد رشد اقتصادی بین ماه‌های آوریل تا ژوئن 20017 در چین 6.8 درصد بوده است.

  این درحالی است که رشد اقتصادی این کشور آسیایی در سه ماهه نخست سال جاری با رسیدن به رقم 6.9 درصد بیش از میزان مورد انتظار کارشناسان بوده است.

  این پیش‌بینی در حالی منتشر شد که قرار است روز دوشنبه این هفته نرخ رشد تولید ناخالص چین در سه ماهه دوم سال جاری منتشر شود.

  سرمایه‌گذاری‌های مبتنی بر استقراض در زیرساخت‌ها و بخش مسکن چین به رشد بالای اقتصادی این کشور در سال‌های اخیر منجر شده است اما نگرانی‌ها نسبت به بروز بحران مالی احتمالی در این کشور ناشی از این‌گونه فعالیت‌ها باعث شد تا پکن کمی از این فعالیت‌های خود بکاهد.

  موسسه فیچ‌ریتینگ در آخرین گزارش خود درباره چین هشدار داد افزایش میزان بدهی در این کشور می‌تواند به شوک‌های مالی و اقتصادی منجر شود.

  موسسه مودی نیز در ماه می برای نخستین بار در 30 سال گذشته رتبه اعتباری این کشور را به دلیل نگرانی نسبت به بزرگ شدن حباب اعتبار و بدهی و پایین بودن رشد اقتصادی این کشور کاهش داد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو