عصر بازار

همایش ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای اصل ۴۴ برگزار می‌شود

عصر اعتبار- معاون سازمان خصوصی سازی از برگزاری همایش ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ در روز ۸ مردادماه امسال خبر داد.

همایش ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای اصل ۴۴ برگزار می‌شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از تسنیم, داود خانی از برگزاری همایش ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاستهای کلی اصل 44 در روز 8 مردادماه امسال در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما خبر داد و گفت: سال گذشته رئیس کل سازمان خصوصی سازی در یکی از جلسات هیئت وزیران به ارائه گزارش در خصوص عملکرد این سازمان پرداخت و گزارشی مفصل در خصوص وضعیت اشتغال، بهره وری و ... شرکتهای واگذار شده ارائه داد که با استقبال مواجه شد.

  معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی افزود: بر این اساس هیئت وزیران، سازمان خصوصی سازی را مکلف کرد تا بررسیهای خود را در این زمینه وسیع و گسترده تر کند و بر این اساس این سازمان پایش علمی خود را برای بررسی بیش از 100 شرکتی که سهام آنها بصورت بلوکی واگذار شده بود آغاز کرد.

  وی اضافه کرد: در این بررسی ها که توسط چند پژوهشکده مرتبط با این موضوع صورت گرفت، هفت شاخص مهم از جمله بهره وری، اشتغال، کارایی، توسعه، مالیات، سرمایه گذاری و ... که هر یک دارای چند زیر شاخه هستند ملاک کارشناسی قرار گرفت و در نهایت تعدادی از شرکتها بیشترین نمره را در این زمینه کسب کردند و به عنوان برترین ها مشخص شدند.

  معاون سازمان خصوصی سازی همچنین ادامه داد: دوره مورد ارزیابی عملکرد این شرکتها به دو بخش تقسیم می شود، یک دوره سه سال پیش و سه سال بعد از واگذاری هر یک از این شرکتهاست که مبنای ارزیابی قرار گرفته و دوره دوم نیز سه سال قبل و نیز همه سالهای پس از واگذاری هر یک از این شرکتهاست که مورد بررسی قرار گرفته است.

  خانی اذعان داشت: بر این اساس در نظر داریم در همایشی که با عنوان ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاستهای کلی اصل 44 در روز 8 مردادماه امسال با حضور مقامات عالی رتبه کشور، مدیران شرکتهای برتر، روسای اتاقها، پژوهشگران و دانشجویان و ... برگزار می شود به معرفی شرکتهای برتر در این زمینه و تقدیر از آنها بپردازیم و در همین حال در این همایش گزارشی از کارنامه خصوصی سازی در دولت یازدهم و آثار و نتایج مثبت حاصل از واگذاریها در دولت تدبیر و امید ارائه خواهد شد.

  وی گفت: علاقه مندان برای حضور در این مراسم می توانند با سازوکاری که متعاقبا اعلام می شود درخواست خود را به سازمان خصوصی سازی ارائه دهند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۳ روز پیش
  آرشیو