عصر بازار

در سه ماه دوم ۲۰۱۷ میلادی؛

رشد اقتصادی چین به ۷ درصد رسید

عصر اعتبار- ادراه آمار ملی چین اعلام کرد، رشد اقتصادی این کشور در سه ماه دوم سال جاری میلادی به ۶.۹ درصد افزایش یافت که فراتر از پیش‌بینی‌های انجام گرفته بود.

رشد اقتصادی چین به ۷ درصد رسید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، براساس اعلام اداره آمار ملی چین، رشد اقتصادی این کشور در سه ماه دوم سال 2017 میلادی سریع تر از پیش بینی های انجام گرفته بود و در راستای رشد اقتصادی این کشور در سه ماه نخست سال جاری میلادی است. 

  این در حالی است که دولت چین، دستیابی به رشد اقتصادی 6.5 درصد را در سال جاری میلادی برای خود هدف گذاری کرده  بود که کمتر از رشد واقعی این کشور در سال 2016 میلادی یعنی 6.7 درصد است. 

  البته روند رشد اقتصادی چین در سال گذشته میلادی، ضعیف ترین آمار را در طی 26 سال اخیر به خود اختصاص داده است. 

  بر همین اساس، تولید ناخالص داخلی چین در سه ماه دوم سال جاری میلادی در مقایسه با سه ماه نخست امسال 1.7 درصد افزایش نشان می دهد؛ این در حالی است که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماه نخست سال جاری میلادی 1.3 درصد روند صعودی به خود گرفته بود. 

  بر پایه این گزارش، بسیاری از تحلیلگران اقتصادی بر این باور هستند که رشد اقتصادی چین،  دومین اقتصاد بزرگ جهان، به دلیل اعمال سیاست های دولت این کشور در جهت کنترل قیمت مسکن و افزایش بدهی خانوارها، شتاب خود را در نیمه دوم سال 2017 میلادی از دست خواهد داد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو