عصر بازار

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

بانک صنعت و معدن پیشرو در دستیابی به اهداف چشم انداز ۱۴۰۴

عصر اعتبار- سید محمد جواد ابطحی، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک صنعت و معدن با کمک به سرمایه گذاری در رونق تولید و ایجاد اشتغال نقش بسیار موثری داشته و در استانهای مختلفی مانند اصفهان، گلستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان اقدامات مثبتی را انجام داده است.

بانک صنعت و معدن پیشرو در دستیابی به اهداف چشم انداز ۱۴۰۴
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» ,وی افزود: بانک صنعت و معدن با رعایت مقررات ساختاری وظیفه خود را در جهت رفع موانع و حمایت از تولید به درستی به انجام رسانده است از این رو وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی نیز باید پشتیبانی بیشتری از بانک صنعت و معدن داشته باشند ، باید گفت که ارائه اعتبارات موازی به بانکها برای حمایت از تولید راه حل مناسبی نیست.
  نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر اعطای اعتبارات برای توسعه تولید و ایجاد اشتغال فقط به بانک صنعت و معدن اختصاص یابد این بانک با استفاده از ظرفیت ها و به کارگیری کارشناسان و حسابرسان خبره با انتخاب طرح های قابل اجرا اعتبارات یاد شده را در فضای درست خود صرف می کند.
  این نماینده مجلس دهم در خصوص تعدادی از مشکلات بانک ها برای اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی بیان داشت: برخی از تسهیلات گیرندگان اعتبارات را در واحدهای غیرمولد هزینه می کنند و یا با احداث موقت یک پروژه و واحد تولیدی پس از اتمام بررسی های بانک، آن واحد تولیدی را جمع می کنند، اما خوشبختانه بانک صنعت و معدن با تدبیر و دقت لازم با مشکلاتی این چنین کمتری روبرواست.
  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه اظهار کرد: به همین خاطر متولی طرح های تولید و اشتغال در حوزه صنعت باید بانک صنعت و معدن باشد ، در سالهای اخیر به دلیل نظارت نامطلوب بانک مرکزی، بانکها با اعطای تسهیلات در طرح های تولیدی مشارکت کرده و وام های کلان پرداخت می کردند و به دلیل نظارت نا مناسب و تخصص نا کافی، این تسهیلات به مطالبات معوق تبدیل می شد.
  ابطحی عنوان داشت: این درحالی است که عملکرد بانک صنعت و معدن از دیدگاه من و نمایندگان کمیسیون صنایع بسیار مطلوب ارزیابی شده است چراکه این بانک با استفاده از سرمایه در گردش و سرمایه های ضروری به احداث واحدهای تولیدی و کارخانه ها بر طبق قوانین کارگروه اشتغال پرداخته است.
  وی درباره تاثیر عملکرد بانک صنعت و معدن بر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی گفت: در تحقق این اهداف بانک نمره خوبی می گیرد و دولتمردان و همینطور مجلس باید با تمرکز کل اعتبارات تولید و اشتغال به بانک صنعت و معدن و خصوصا افزایش سرمایه این بانک از سرگردانی سرمایه گذارها جلوگیری کنند چراکه حلقه میانی بین ورود سرمایه گذار و خروجی ایجاد اشتغال ، بانک صنعت و معدن است و در این امر خطیر به وظایف خود به خوبی عمل می کند.
  نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: قطعا توانمندی جناب مهندس افخمی که از مدیران با سابقه و شایسته کشور هستند بر عملکرد بانک صنعت و معدن تاثیرگذار بوده و تا کنون نتایج درخشانی در کارنامه ایشان وجود دارد.
  این نماینده مجلس دهم با اشاره به طرح های اجرایی بانک صنعت و معدن در استان اصفهان بیان داشت: با حمایت 1000 میلیاردی تسهیلات این بانک در استان اصفهان، ظرفیت های اشتغال تقریبا تکمیل شده و بسیاری از واحدهای تولیدی، کارخانه ها و کارگاه ها در حال فعالیت هستند.
  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به صنعتی بودن استان اصفهان، حمایت از طرح های صنعتی توجه بیشتر سازمان ها و نهادهای مربوطه را می طلبد اما متاسفانه ذوب آهن اصفهان به دلیل بدهی 7 هزار میلیاردی و محصولات انبار شده ، بسیاری از واحدهای این کارخانه تعطیل و یا تعدیل نیرو شده اند.
  ابطحی خاطرنشان کرد: مشکلات در تولید یک جانبه نیست بلکه بحث بازاریابی و فروش هم از ارکان مهم تولید است که باید مورد توجه قرار بگیرد و از واردات و قاچاق کالا نیز باید جلوگیری شود.
  وی در پایان گفت: بانک صنعت و معدن پیشرو در دستیابی به اهداف چشم انداز 1404 است و حمایت های این بانک از موسسات دانش بنیان و شرکت های تحقیقاتی و علمی در پیشبرد و توسعه اهداف اقتصاد دانش‌محور و تحقق اهداف علمی و اقتصادی کشور موثر خواهد بود.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو