عصر بازار

حسینی:

تغییر واحد پول ملی به مصوبه مجلس نیاز دارد

عصر اعتبار- یک عضو کمیسیون اقتصاذی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تغییر واحد پول ملی مصوبه مجلس اخذ نشده و دولت برای هر اقدامی در این زمینه براساس قانون نظر مجلس را دریافت کند.

تغییر واحد پول ملی به مصوبه مجلس نیاز دارد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، فاطمه حسینی درباره مصوبه دولت مبنی بر تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان اظهار داشت: دولت ملزم است لایحه تغیر واحد پول ملی یا حذف یک صفر از واحد پول یا هر عنوان دیگری را قبل از اقدام به این کار به مجلس تقدیم کند و تاکنون چنین نشده است.

  وی افزود: این اقدام به تنهایی نمی‌تواند در تقویت ارزش پول ملی کشور و افزایش قدرت خرید مردم تاثیر گذار باشد و دولت باید از تجربیات جهانی در این زمینه استفاده نماید،و در این زمینه کمیسیون اقتصادی هم نظراتی دارد.

  نماینده تهران ادامه داد: تسهیل در مبادلات تجاری یکی از اهدافی است که دولت برای این کار اعلام کرده اما این مساله نیز با تغییر در واحد پولی و حذف تنها یک صفر میسر نمی شود. تجارب جهانی نشان داده حذف یک صفر زمانی تصمیم درستی است که نرخ تورم  پایین و تک رقمی در طول یک دوره ثبات اقتصادی را در کشور شاهد باشیم، در غیر اینصورت در مدت کوتاهی بی تاثیر خواهد شد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو