عصر بازار

در سال جاری میلادی؛

رشد اقتصادی روسیه از ۲ درصد فراتر خواهد رفت

عصر اعتبار- وزیر توسعه اقتصاد روسیه گفت که رشد اقتصادی روسیه در ربع دوم ۲۰۱۷ شتاب گرفته است و احتمالا رشد کل سال از ۲ درصد فراتر می‌شود.

رشد اقتصادی روسیه از ۲ درصد فراتر خواهد رفت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، وزیر توسعه اقتصاد روسیه، ماکسیم اورشکین گفت: طبق تخمین‌های ما، تولید ناخالص ملی روسیه در ربع دوم نسبت به سال قبل در حدود 2.7 درصد رشد کرده است. ما تخمین زدیم که رشد اقتصادی برای نیمه اول سال برابر 1.6 درصد شده است.

  اورشکین می‌گوید که بر اساس عملکرد بسیار خوب ربع سال اخیر، پیش‌بینی رشد اقتصادی 2 درصدی امسال، حالا کمی محافظه‌کارانه به نظر می‌رسد.

  اورشکین با تاکید بر بهبود تدریجی دستمزدها و درآمدها گفت: ما انتظار داریم گرایشات مثبت اقتصادی در پاییز امسال بیشتر تقویت شود.

  اقتصاد روسیه از سال 2014 به علت قیمت‌های پایین نفت و تحریم‌های غربی به برای بحران اوکراین، بدتر شده است.

  داده‌های رسمی نشان داد که تولید ناخالص ملی در روسیه در سال 2016 در مقایسه با سال قبل خود 0.2 درصد افت داشته است این درحالیست که در سال 2015 هم تولید ناخالص ملی نسبت به سال قبل خود 2.8 درصد افت کرده بود.

  مقامات روسی پیش‌بینی کرده بودند که تولید ناخالص ملی روسیه امسال بین 1.5 تا 2 درصد رشد کند.

  اورشکین در مورد دور جدید تحریم‌های وضع شده بر علیه روسیه گفت: این تحریم‌ها نمی‌توانند آسیب جدی‌ای به اقتصاد روسیه یا نرخ تبادل روبل وارد کنند. در واقع سیاست‌گذاری اقتصاد کلان ما به شکلی است که شوک‌های خارجی مربوط به تحریم‌ها نمی‌توانند تاثیر مهمی بر اقتصاد ما بگذارند. و ما نیازی به اصلاح پیش‌بینی رشد اقتصادی خود احساس نمی‌کنیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۷ روز پیش
  آرشیو