عصر بازار

از چهار بنگاه اقتصادی واگذار شده، دو بنگاه به فروش رفت

عصر اعتبار- جعفر سبحانی گفت: برای واگذاری دو شرکت کشت و صنعت مغان و شرکت حمایتی خدمات کشاورزی به دلیل بالا بودن قیمت، پاکتی به سازمان خصوصی‌سازی نیامد.

از چهار بنگاه اقتصادی واگذار شده، دو بنگاه به فروش رفت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، جعفر سبحانی در مورد واگذاری چهار بنگاه اقتصادی و یک جایگاه سوخت اظهار داشت: از چهار بنگاه اقتصادی که واگذار شد دو بنگاه به فروش رفت.

    وی‌افزود: برای واگذاری دو شرکت کشت و صنعت مغان و شرکت حمایتی خدمات کشاورزی به دلیل بالا بودن قیمت، پاکتی به سازمان خصوصی‌سازی نیامد.

  سبحانی خاطرنشان کرد: همچنین سهام شرکت فرآوری مواد پروتئینی کردستان به مبلغ 10 میلیارد و 400 میلیون تومان ‌عرضه و به بخش خصوصی واقعی واگذار شد و در اقساط هفت ساله تسویه خواهد شد، ضمن آنکه سهام جایگاه سوخت حدود 3 میلیارد تومان به فروش رفت.

  وی گفت: شرکت قند دزفول به عنوان چهارمین شرکت دولتی به قیمت پایه 10 میلیارد و 800 میلیون تومان عرضه شد که در نهایت با رقم 11 میلیارد تومان به فروش رفت.

  مشاور رییس سازمان خصوصی سازی در مورد علت فروش نرفتن شرکت کشت و صنعت مغان و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: از آنجا که برای شرکت در مزایده خریداران باید 3 درصد حصه نقدی را به صورت نقد سپرده گذاری کند، تامین مالی آن برای بخش خصوصی واقعی مشکل است زیرا برای نمونه شرکت کشت و صنعت مغان 2.5 هزار میلیارد تومان قیمت پایه دارد که 3 درصد آن حدود 75 میلیارد تومان می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو