عصر بازار

برقراری روابط بانکی جدید ایران و چین

عصر اعتبار- در دیدار خه لی فنگ رییس کمیسیون اصلاحات و توسعه جمهوری خلق چین و وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان، روابط اقتصادی دو کشور در ابعاد مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برقراری روابط بانکی جدید ایران و چین
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، علی طیب‌نیا طی گفتگویی با خبرنگاران در حاشیه این دیدار، با اعلام این خبر گفت: در این دیدار، مسایل مربوط به تامین مالی طرح ها و پروژه های ایران و روابط بین بانکی بانک های دو کشور، به طور ویژه مورد بررسی قرار گرفت و پیشرفت‌های خوبی در این خصوص حاصل شد.

  وی با بیان اینکه قرارداد تجاری تامین مالی پروژه برقی کردن راه آهن تهران مشهد، هفته گذشته در بانک صنعت و معدن به عنوان اولین پروژه تامین مالی ایران و چین امضا شد، طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان را به احتمال زیاد، دومین پروژه ای خواند که از سوی چینی ها تامین مالی خواهد شد.

  طیب نیا اظهارداشت: علاوه بر این موارد، حجم انبوهی از پروژه ها در طول زمان به طرف چینی معرفی شده که امروز به ما قول دادند که همه آنها را با سرعت مورد بررسی قرار داده و وارد مرحله تامین مالی بشوند.

  وی افزود: همینطور "بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیایی" (a.w.i.b ) که ایران هم جزو موسسین آن هست؛ هم اکنون در حال بررسی تعدادی پروژه های ما جهت تامین مالی است.

  وزیر اقتصاد تصریح کرد: در جلسه امروز همچنین در خصوص روابط بین بانک ها هم صحبت کردیم و طرف چینی قول داد که این موضوع را پیگیری کند و هر چه سریع تر روابط بین بانکی بانک های ایرانی و چینی برقرار بشود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو