عصر بازار

چین نام بانک‌های اخلال‌گر در بازار ارز را اعلام کرد

عصر اعتبار- چین برای اولین بار و در یک اقدام بی‌سابقه نام بانک‌های اخلال‌گر در سیستم ارزی را اعلام و آنها را به پرداخت جریمه سنگین محکوم کرد.

چین نام بانک‌های اخلال‌گر در بازار ارز را اعلام کرد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، رگلاتور ارز خارجی در چین در یک حرکت بی سابقه نام 9 بانک را که اقدام به اختلال در بازار ارز می کردند را اعلام و جریمه سنگینی را برای آنها وضع کرد. این اقدام در راستای کنترل خروج سرمایه از چین صورت می گیرد. 

  در همین حال برخی از بانک های داخلی چین از جمله بانک کشاورزی چین، بانک «مین شنگ» و بانک «نینگبو» بر اساس تحقیقات اداره ملی ارز چین به اختلال در تراکنش های ارز محکوم شده اند. 

  همچنین این بانک ها به پرداخت جریمه ای بین 260 هزار یوآن تا یک میلیون یوآن ( 14 میلیون و 900 هزار دلار) با توجه به میزان اتهام خود محکوم شده اند.

  از سویی دیگر مقامات پکن از اواخر سال گذشته میلادی به دلیل نگرانی از خروج سرمایه از چین، قوانین سفت و سخت امنیتی را برای تراکنش های انجام گرفته با ارز خارجی اعمال کرده اند؛ ضمن اینکه از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون چندین شرکت و فرد حقیقی به دلیل برهم زدن قوانین ارزی در این کشور مجازات شده اند؛ اما این برای اولین بار است که رگلاتور ارز خارجی چینی به صورت علنی نام بانک ها را برده است.

  بر همین اساس از این تعداد بانک، 7 بانک به جرم سندسازی برای خرید کالا با ارز و 2 بانک دیگر به اهمال گری یا نقض قوانین ارزی محکوم شده اند. 

  بر پایه این گزارش، شعبه «شانگهای» بانک «نینگبو» و بانک «مین شینگ» هر کدام به پرداخت یک میلیون یوآن جریمه و تعلیق ارائه خدامات ارزی به مدت یکسال محکوم شده اند. براساس قوانین ارزی چین، هر فرد در سال مجاز به انجام سقف خرید 50 هزار دلار ارز است؛ البته این دو بانک چینی با استفاده از سهم خود به خرید بیشتر ارز برای افراد اقدام کرده بودند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو