عصر بازار

مروجی در گفت و گوبا عصر اعتبارمطرح کرد:

نرخ سود، مهمترین چالش نظام بانکی کشور

عصر اعتبار- قائم‌مقام موسسه اعتباری ملل گفت: نرخ سود بانکی در حال حاضر از مباحث چالش برانگیز نه تنها در سیستم بانکی بلکه در نظام اقتصادی کشور تبدیل شده است.

نرخ سود، مهمترین چالش نظام بانکی کشور
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷:۰۰

  محمد رضا مروجی در گفت وگو با پایگاه خبری «عصر اعتبار» یکی از چالش های سیستم بانکی در کشور را نرخ سود بانکی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر مهمترین چالشی که بانک‌های کشور با آن رو به رو هستند در حوزه سودهای پرداختی به مردم با توجه به وضعیت تورم است.
  قائم مقام موسسه اعتباری ملل تصریح کرد:بانک هایی که به سمت بنگاهداری رفته بودند ازتورم وسود همزمان استفاده می کردند ولی بدلیل کاهش نرخ تورم سودبه تنهایی جوابگوی سودسپرده ها نیست واین سبب چالش این دسته ازبانکها شده ولی بانکهایی که بنگاهداری نمی کنند وفقط واسطه گری پول که وظیفه اصلی شان است انجام می دهندبامشکل خاصی مواجه نیستند چون بانک وموسسه اعتباری درواسطه گری فقط حق الوکاله خودرادریافت می کند لذا هرگونه سودداشته باشد بایدمحاسبه وبه عنوان سود قطعی به سپرده گذاران پرداخت کنند.

  وی در خصوص کاهش نرخ سودهای بانکی خاطر نشان کرد :کاهش نرخ سود سپرده های بانکی در این وضعیت اقتصادی می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور باشد . در این طرح به جای آنکه سرمایه ها در بانک ها راکد بماند به سمت ایجاد اشتغال و حرکت چرخ های تولید متمایل می شود که حاصل آن رشد اقتصادی خواهد بود.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
  آرشیو