عصر بازار

کسری بودجه عربستان در نیمه اول امسال به ۱۹ میلیارد دلار رسید

عصر اعتبار- وزارت دارایی عربستان اعلام کرد که کسری بودجه این کشور در نیمه اول سال جاری به ۷۲.۷ میلیارد ریال سعودی (معادل ۱۹.۴ میلیار دلار) رسیده و بدهی آن نیز به ۳۴۱ میلیارد ریال (۹۰.۹ میلیارد دلار) افزایش یافت.

کسری بودجه عربستان در نیمه اول امسال به ۱۹ میلیارد دلار رسید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، وزارت دارایی عربستان با اشاره به اینکه کسری بودجه این کشور در نیمه اول سال جاری به 72.7 میلیارد ریال سعودی (19.4 میلیارد دلار) رسیده است، تأکید کرد که این میزان از کسری بودجه به نسبت 51 درصد کمتر از کسری بودجه مشابه آن در نیمه اول سال 2016 است و دلیل اصلی آن نیز بهبود بهای نفت جهانی است.

  به نقل از شبکه الجزیره، وزارت دارایی عربستان در یک کنفرانس خبری همچنین اعلام کرد که درآمدهای نیمه اول سال جاری به 307.9 میلیارد ریال (82.1 میلیارد دلار) رسید که 29 درصد افزایش داشته و میزان هزینه‌ها نیز با 2 درصد کاهش به 380.7 میلیارد ریال (101.5 میلیارد دلار) رسید.

  طبق این گزارش، کسری بودجه عربستان در سه ماهه نخست سال جاری 46.5 میلیارد ریال (12.4 میلیارد دلار) ثبت شده که کاهش 20 درصدی در مقایسه با مدت مشابه آن در سال 2016 را نشان می‌دهد.

  وزارت دارایی عربستان همچنین اعلام کرد که بدهی این کشور تا اواخر ژوئن گذشته به 341 میلیارد ریال (90.9 میلیارد دلار) رسید که در مقایسه با پایان سال 2016 حدود 8 درصد افزایش داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو