عصر بازارمدیران خودرو

در ماه گذشته میلادی؛

رشد اقتصادی چین جهش زد

عصر اعتبار- آمارها نشان می‌دهد که میزان تولیدات صنعتی چین در ماه جولای در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۷.۲ درصد سیر افزایشی خواهد داشت.

رشد اقتصادی چین جهش زد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، تحلیلگران اقتصادی بر این باور هستند که تولیدات صنعتی، میزان سرمایه گذاری و مصرف در چین در ماه گذشته میلادی، جولای، فراتر از انتظارات خواهد بود. 

  همچنین از جمله دلایل افزایش روند صعودی رشد اقتصادی چین در ماه گذشته میلادی به رونق فضای کسب و کار جهانی، افزایش تولید و نیز افزایش قدرت خرید مصرف کنندها بر می گردد که تا حدی روند کند سرمایه گذاری بر روی مسکن را جبران خواهد کرد. 

  بر همین اساس، تحلیل های انجام شده در «شرکت سرمایه گذاری اعتماد بین الملل چین» نشان می دهد که تولید صنعتی این کشور در ماه جولای، با توجه به آمار تولید فولاد، استفاده از انرژی برق سریع تر از آنچه که از قبل پیش بینی می‌شد، باشد.

  برآوردهای انجام گرفته حاکی از آن دارد که افزایش تولید صنعتی چین در ماه گذشته میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن 7.2 درصد است. ضمن اینکه میزان مصرف زغال سنگ توسط 6 شرکت برق صاحب نام چین در ماه جولای در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن 10.6 درصد و در مقایسه با ماه قبل 5 درصد سیر صعودی دارد. 

  همچنین افزایش تولید شرکت های بزرگ فولاد چین در ماه جولای در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10.7 درصد و در مقایسه با ماه ژوئن 2.4 درصد افزایش نشان می‌دهد. 

  بر پایه این گزارش، تولیدات صنعتی چین همچنان تحت تاثیر روند کند بخش مسکن این کشور در یک دوره میان مدت است و بهبود اقتصاد جهانی می تواند افزایش تولیدات در این بخش را در نیمه دوم سال جاری میلادی پر رونق‌تر کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی