عصر بازار

ادامه روند نزولی ذخایر ارزی عربستان سعودی

عصر اعتبار- گزارش‌های بانک مرکزی عربستان سعودی نشان می‌دهد برداشت از ذخایر ارزی این کشور به منظور جبران کسری بودجه همچنان ادامه دارد.

ادامه روند نزولی ذخایر ارزی عربستان سعودی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران ،گزارش های بانک مرکزی عربستان سعودی در روز پنج شنبه نشان داد روند نزولی ذخایر ارزی این کشور همچنان ادامه دارد. این مسئله نشان می دهد دولت عربستان برای جبران کسری بودجه ناشی از کاهش قیمت نفت احتمالا مجبور است به میزان بیشتری از ذخایر ارزی خود برداشت کند.

  ریاض برداشت از ذخایر ارزی خود را اواخر سال 2014 آغاز کرد و میزان ذخایر ارزی این کشور نسبت به 737 میلیارد دلار که در ماه اوت آن سال به ثبت رسید، کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

  گزارش روز پنج شنبه بانک مرکزی عربستان نشان داد ذخایر ارزی این کشور در ماه ژوئیه شش میلیارد و 300 میلیون دلار نسبت به ماه ژوئن کاهش یافت و به 487 میلیارد دلار رسید که پائین ترین رقم از اوایل سال 2011 به شمار می رود. ذخایر ارزی عربستان نسبت به یک سال پیش 12.8 درصد کاهش نشان می دهد.

  دولت عربستان در ماه ژوئیه برای جبران کسری بودجه 17 میلیارد ریال سعودی اوراق قرضه اسلامی منتشر و اعلام کرد در صدد است تا حد امکان به جای برداشت از ذخایر ارزی برای جبران کسری بودجه، اوراق قرضه منتشر کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو