عصر بازار

گاردین اعلام کرد؛

پوند انگلستان رکورد زد

عصر اعتبار- بررسی ها نشان می دهد در نتیجه جهش نرخ تورم انگلستان به ۲.۹ درصد، پوند به بالاترین میزان یک ساله خود رسید و فشارهای هزینه‌های زندگی در این کشور را در ماه آگوست، افزایش داد.

پوند انگلستان رکورد زد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از گاردین، با جهش نرخ تورم انگلستان به 2.9 درصد، پوند به بالاترین میزان یک ساله خود رسید. فشار هزینه‌های زندگی در انگلستان با جهش غیرمنتظره تورم در ماه آگوست، بیشتر از پیش شد.

  ماه گذشته، شاخص قیمت مصرف‌کننده از 2.6 درصد به 2.9 درصد جهش کرد و با بیشترین میزان 4 ماهه ماه می برابر شد. خریداران با افزایش شدید قیمت‌های پوشاک، به‌ویژه پوشاک بانوان مواجه شدند به‌علاوه سوخت در جایگاه‌ها، با قیمتی گران‌تر عرضه شد.

  اقتصاددانان ضعیف بودن پوند را که باعث شده است واردات گران‌تر تمام شود، مقصر می‌دانند. تورم اصلی به حدود 2.9 درصد افزایش یافت که بالاترین میزان از سال 2011 تا کنون است و این باعث شد فشار بیشتری به بانک مرکزی برای در نظر گرفتن این که نرخ بهره خود را افزایش دهد، وارد شود. به این صورت تورم تقریبا 1 درصد کامل از هدف 2 درصدی بانک مرکزی بالاتر است.

  حدس و گمان‌ها راجع به این که بانک مرکزی انگلستان نرخ بهره را افزایش خواهد داد، باعث شد قیمت پوند بالاتر برود و درحال حاضر ارزش پوند در برابر دلار به بیشترین نرخ یک ساله خود یعنی 1.327 دلار و بیشترین نرخ 6 هفته‌ای خود در برابر یورو یعنی 1.11 یورو، رسیده است.

  اتحادیه‌ها درخواست‌های خود را برای افزایش نرخ دستمزد تمامی کارگران تجدید کردند. در صورتی که این امر محقق نشود کارکنانی مثل پرستاران و معلمان از کاهش قابل توجه دستمزد واقعی خود رنج خواهند برد.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو