عصر بازار

آزادی ۱۱۷ زندانی جرائم غیرعمد از زندانهای چهارمحال و بختیاری

عصر اعتبار- مدیرکل زندانهای چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۱۷ زندانی جرائم غیرعمد طی سال جاری با همت و تلاش مددکاران و شوراهای حل اختلاف زندانهای استان و با کمک خیران و اعتبارات ستاد دیه آزاد و به کانون خانواده بازگشتند.

آزادی ۱۱۷ زندانی جرائم غیرعمد از زندانهای چهارمحال و بختیاری
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرآنلاین، سید عبدالرحمن توفیقیان در نشست هیات امنای سید مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان جرایم غیرعمد استان گفت: زندانیان آزاد شده 83 میلیارد و 230 میلیون ریال بدهی مالی، مهریه و دیه داشتند که از این تعداد؛ 29 زندانی به دلیل مهریه و نفقه، 76 نفر بدهی مالی و 12 نفر بدهی دیه و تصادفات در زندانهای شهرکرد، بروجن و لردگان تحمل حبس می کردند.
  وی گفت: از این میزان 25 میلیارد و 100 میلیون ریال از محل کمک های بلاعوض ستاد دیه استان و کشور پرداخت شده است.
  مدیرکل زندانهای استان همچنین از گذشت بیش از 49 میلیارد و 860 میلیون ریال توسط شکات و پرداخت بیش از 8 میلیارد و 270 میلیون ریال تسهیلات از محل اعتبارات بانکها برای آزادی این تعداد زندانی جرائم غیرعمد خبر داد.
  وی گفت: در مدت مشابه سال گذشته 59 زندانی جرائم غیرعمد در استان آزاد و به کانون خانواده بازگشتند.
  وی از آزادسازی 15 زندانی جرائم غیرعمد دیگر تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد وگفت: میزان بدهی این تعداد در حساب ستاد دیه موجود است و تا پایان ماه جاری آزاد خواهند شد.
  به گفته وی 15 درصد از زندانیان استان با بدهی مالی کمتر از 50 میلیون ریال در زندان های استان تحمل حبس می کنند.
  توفیقیان با بیان اینکه ستاد دیه استان از سال 77 در استان فعال شده است، افزود: در این مدت بیش از 2 هزار زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد و به آغوش خانواده شان بازگشتند.
  وی با اشاره به فعالیت ویژه مددکاران و شوراهای حل اختلاف زندانهای استان در اخذ رضایت از شکات و صلح و سازش بین طرفین گفت: زندان‌ها نقش بسیار مهمی در حمایت و اصلاح زندانیان دارند که بخش مهمی از آن توسط مددکاران زندان انجام می‌شود.
  مدیرکل زندانهای استان با بیان اینکه وقتی فردی وارد زندان‌ می‌شود، با کوهی از مشکلات همراه است که نیاز به کمک دارد، عنوان کرد: سنگینی آسیب‌های فکری درون زندان نیاز به دستگیری دارد، به همین دلیل مددکاران زندان با نهایت حسن رفتار با زندانیان، مشکلات قضایی آنان را پیگیر و با دعوت از شکات و برگزاری جلسات متعدد صلح و سازش تا اخذ نتیجه و آزادی زندانی از زندان، وی را همراهی می نمایند.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو