عصر بازار

بزرگ ترین صرافی های چین معاملات بیت کوین را به تعلیق در آورند

عصر اعتبار- به دنبال قانون جدید رگولاتور چین مبنی بر ممنوعیت داد و ستد بیت کوین در صرفی های این کشور، سرشناس ترین مراکز عرضه بیت کوین در چین فعالیت خود را به تعلیق در آوردند.

بزرگ ترین صرافی های چین معاملات بیت کوین را به تعلیق در آورند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از ایبِنا، بزرگ ترین صرافی چین، بی تی سی چاینا، که یکی از بزرگ ترین صرافی های جهان در حوزه بیت کوین هم محسوب می شود، اعلام کرد خدمات محلی مرتبط با داد و ستد بیت کوین را در پایان این ماه به حالت تعلیق در می آورد.

  این در حالی است که دو صرافی بزرگ و سرشناس دیگر چین با نام های «هواوبی» و «اوکی کوین» هم از پایان ماه اکتبر فعالیت های مرتبط در حوزه بیت کوین را به تعلیق در خواهند آورد.

  البته تصمیمات اتخاذ شده از سوی صرافی های چین به دنبال تصمیم اولیه دولت این کشور مبنی بر تعطیل کردن صرافی های بیت کوین در چین گرفته شده است که بعد از آن مقامات دولتی چین در جلسه ای که با صرافی ها برگزار کردند، در نهایت تصمیم به تعلیق درآوردن داد و ستد بیت کوین گرفتند.

  در همین حال صرافی های چین دیگر مجاز به خرید و تجارت بیت کوین با استفاده از یوآن نیستند و از این پس باید با صرافی های بین المللی به کار خود ادامه دهند؛ ضمن اینکه صرافی های کوچک بیت کوین هم برای همیشه در چین تعطیل می شوند.

  بر همین اساس به دنبال تعطیل شدن و به تعلیق در آمدن فعالیت صرافی های بیت کوین در چین، قیمت این ارز دیجیتال در برخی از صرافی های این کشور برای اولین بار به کمتر از 3 هزار دلار در هر واحد رسید؛ اما ساعاتی بعد به بیش از 3 هزار دلار در هر واحد افزایش پیدا کرد.

  بر پایه این گزارش قرار است دولت چین به مدت 4 ماه به دلیل نگرانی امنیتی از ارز دیجیتال در این کشور، فعالیت عرضه و داد وستد بیت کوین را به تعلیق در آورد. همچنین کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی و آمریکا بیشترین حجم داد و ستد بیت کوین در جهان را به خود اختصاص داده اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو