عصر بازارمدیران خودرو

در حاشیه جلسه هیات دولت؛

توضیحات سیف درباره فاینانس با چین

عصر اعتبار- رئیس کل بانک مرکزی به ارائه توضیحاتی درباره فاینانس با چین پرداخت.

توضیحات سیف درباره فاینانس با چین
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، ولی‌الله سیف ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اطلاعاتی که به مردم عزیزمان درباره فاینانس‌هایی که با چین قرارداد بسته شده بود، دادیم باعث سوء تفاهماتی شده است که لازم است درباره آنها توضیح بدهم. به موجب قانون بودجه سال 96 دولت موظف است حداقل 50 میلیارد دلار خطوط فاینانس را از طریق منابع خارجی پیش بینی و عملیاتی کند.

  وی ادامه داد: این مبلغ به اضافه مانده استفاده نشده، سالهای قبل است و این رقمی که الان تسویه شده بخشی از آن است و مورد عمل قرار می‌گیرد. ضمن اینکه برای تحقق اهداف پیش بینی شده در قانون برنامه ششم یکی از اساسی‌ترین منابعی که روی آن برای اشتغال و رشد پیش بینی شده، منابع خارجی است که در طول برنامه ششم پیش بینی شده سالانه 65 میلیارد دلار منابع خارجی باید استفاده شود.

  سیف همچنین با اشاره به طرح ضربتی قرض الحسنه ازدواج یادآور شد: خوشبختانه بانک‌ها همکاری خوبی کرده‌اند. ما در نظر داریم آن را دو  هفته تمدید کنیم؛ چرا که در طول اجرا تعدادی از متقاضیان جدید هم ثبت نام کرده‌اند. امیدواریم با این دو هفته تمدید شرایط عادی شود و صف مربوطه به حداقل ممکن برسد و دیگر صف نداشته باشیم تا متقاضیان بتوانند تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را دریافت کنند.

  وی در پاسخ به سوالی درباره سامانه صیاد و تعیین تکلیف کسانی که چک کارمندی دارند یا خودروسازهایی که چک‌های خود را زودتر گرفته‌اند گفت: برای همه این‌ها فکر شده و جای نگرانی وجود ندارد. در سامانه صیاد تا اردیبهشت 1397 فرصت هست و چک‌های قدیمی می تواند عمل کنند. از اردیبهشت 1397 به بعد این چک‌ها باید از طریق مراجعه به شعب‌ خودشان می‌توانند پاس شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی