عصر بازارمدیران خودرو

پول الکترونیکی بلاروس رقیب جدید بیت کوین

عصر اعتبار- برنامه نویسان بلاروس، پول الکترونیکی جدیدی را با نام «تالر» طراحی و عرضه کرده اند.

پول الکترونیکی بلاروس رقیب جدید بیت کوین
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، این پول الکترونیکی همانند بیت کوین براساس فن‌آوری و الگوریتم معاملات یکپارچه نوشته شده است که دارای تمامی شاخصه های امنیتی لازم در فضاهای امن اینترنتی است.

  ایده اصلی سازندگان تالر، خروج تسلط دولتی بر معاملات اقتصادی در بلاروس است و با توجه به کاهش پیوسته اعتبار پول این کشور اروپایی در مقابل ارزهای جهانی، برنامه نویسان بلاروسی امیدوارند تا اقدام آنان باعث تثبیت نظام مالی، کاهش نرخ تورم، کاهش نرخ وام و هزینه‌های انتقال پول در فضاهای مجازی برای کاربران اینترنتی شود.

  این پول الکترونیکی در حال حاضر وارد سیستم معاملات جهانی شده و تا کنون نرم افزارهای آن برای سیستم عامل های ویندوز و لیونیکس عرضه شده است.

  قیمت پایه این پول جدید الکترونیکی به ازای هر یک تالر برابر با ده روبل بلاروس ( 1TLR=10BYN) در نظر گرفته شده که معادل پنج دلار است.

  استفاده از این پول الکترونیکی برای تمامی علاقه مندان در سراسر جهان امکانپذیر است و تمامی نرم افزارهای آن نیز به رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

  همچنین تالر تمامی ویژگی های رمزنگاری امنیتی را همانند بیتکوین و دیگر پول های الکترونیکی داراست.

  نام این پول الکترونیکی جدید برگرفته از تالر (Thaler) سکه نقره ای بود که در برای حدود چهارصد سال (قرن پانزدهم) مورد استفاده قرار می گرفت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی