عصر بازار

پس از جلسه پوتین با مقامات این کشور؛

روسیه بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی را قانونمند می‌کند

عصر اعتبار- راشاتودی اعلام کرد: پس از جلسه رسمی پوتین با مقامات بانک مرکزی و اقتصادی این کشور تصمیم گرفتند که استفاده از بیت‌کوین و ارزهای مجازی را در روسیه قانونمند کنند.

روسیه بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی را قانونمند می‌کند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، استفاده از ارزهای مجازی و بیت‌کوین که مدتی است در گستره بین‌المللی مطرح می‌شود، کارشناسان نظرات متفاوتی دارند، در این میان، کشورهای دیگر هم تلاش می‌کنند با بررسی کامل مزایا و مضرات استفاده از این ارزها، تصمیم درستی بگیرند.

  به نظر می‌رسد در آینده نزدیک، کشورها ناگزیر از استفاده از این ارزها خواهند شد، بنابراین در تلاش هستند تا با تنظیم مقررات،‌ قوانین و نیز آسیب‌شناسی استفاده از این ارزها، مسیر درستی را در پیش گیرند.

  در همین راستا، پوتین رئیس‌جمهور روسیه جلسه‌ای را با مقامات بانک مرکزی و اقتصادی این کشور داشت و پس از آن تصمیم گرفتند تا ساختارها و قوانین استفاده از بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی را تدوین کنند.

  آنتون سیلونف وزیر اقتصاد روسیه اعلام کرد: «تصمیم گرفتیم که دولت فرایند صدور ارزهای مجازی و نحوه چرخش آن را مدیریت کند، زیرساخت‌ها و قوانین آن را تنظیم کند و دولت باید این شرایط را به صورت قانونی هدایت کند. وزیر اقتصاد این کشور جزئیات بیشتری از نحوه اجرا را فاش نکرد.

  این جلسه روز سه‌شنبه توسط وزیر اقتصاد، رئیس بانک مرکزی، رئیس سیستم پرداخت‌ها و دیگر مقامات با پوتین برگزار شد.

  در این نشست پوتین تأکید کرد که دولت باید استفاده از ارزهای مجازی را کنترل و مدیریت کند، اما باید کاری کند تا موانعی در برابر سرمایه‌گذاران ایجاد نشود.

  پوتین تصریح کرد که ما نیازمند تجربیات بین‌المللی برای تنظیم قوانینی هستیم که روابط ما را با کشورهای اطراف به صورت سیستمی برقرار کند البته در این میان، علاقمندی شهروندان، تجار و دولت نیز لحاظ شود همچنین باید از نظر قانونی تضمینی برای استفاده از این ارز نوظهور هم داشته باشیم.

  پوتین این را هم گفت که این نوع ارزها خالی از اشکال هم نیستند، شفافیت در آنها وجود ندارد، می‌تواند به صورت نامحدود از هر منبعی صادر شود و به این خاطر، سیستم‌ها شاید قادر به انجام وظایف درست‌شان نباشند و احتمالاً در بازار ارز ایجاد حباب کند و شاید استفاده‌کنندگان این ارز بتوانند فرار مالیاتی داشته باشند.

  در حال حاضر در روسیه شرایط استفاده از ارزهای مجازی، قانونمند نیست.

  رئیس بانک مرکزی کشور اشاره کرد که در حال مطالعه قوانینی برای استفاده از این ارز هستیم، اما خطرات پیش‌رو را هم می‌بینیم که این خطرات می‌تواند شامل کلاهبرداری‌ها و حتی تروریسم مالی شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو