عصر بازار

ضرر ۱۰ میلیارد پوندی لندن از برگزیت

عصر اعتبار- لندن نیازمند پیشرفت سریع در مذاکرات برگزیت است و اگر فرآیند خروج از اتحادیه اروپا طی ۲ سال آینده انجام نگیرد، صدها هزار شغل در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

ضرر ۱۰ میلیارد پوندی لندن از برگزیت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، در صورتیکه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا یا همان «برگزیت» در دوره زمانی 2 ساله به سرعت انجام نگیرد، این موضوع منجر به بلاتکلیفی موسسات مالی در مورد آینده این منطقه می شود و در نهایت 75 هزار مشاغل در بخش خدمات مالی در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

  کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که اگر دوره دو ساله برای انتقال بریتانیا از اتحادیه اروپا مورد موافقت قرار نگیرد، شاهد در خطر قرار گرفتن مشاغل و روند نزولی سرمایه گذاری در بریتانیا خواهیم بود.ضمن اینکه اگر بریتانیا از قوانین تجارت جهانی کنار گذاشته شود و از مارس 2019 میلادی به بعد کشورهای عضو اتحادیه اروپا با بریتانیا تجارت آزاد نداشته باشند، لندن 10 میلیارد پوند از درآمد مالیاتی خود را از دست می دهد. همچنین وابستگی لندن به قوانین تجارت جهانی بین 40 تا 50 درصد بر روی فعالیت های مرتبط با خدمات مالی تاثیر می گذارد.

  بر همین اساس شرکت های مستقر در لندن، اجاره دفاتر کاری جدید را در شهرهای فرانکفورت، پاریس، دوبلین و سایر مراکز مالی اروپا را آغاز کرده اند و علت آن هم این است که بعداز برگزیت قادر به انجام فعالیت های خود از لندن نخواهند بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۸ روز پیش
  آرشیو