عصر بازار

برای اولین بار؛

سوددهی بورس انگلیس به ۹۴ میلیارد پوند رسید

عصر اعتبار- برای اولین بار در تاریخ بورس بریتانیا، پرداخت سود سهام از سوی شرکت‌ها به سهامداران به رقم بی‌سابقه ۹۴ میلیارد پوند افزایش پیدا کرد.

سوددهی بورس انگلیس به ۹۴ میلیارد پوند رسید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، با توجه به بررسی های صورت گرفته از میزان سوددهی بورس انگیس در سال جاری میلادی، مشخص شد که سود سهام بورس این کشور در سال جاری میلادی در حال رسیدن به رکوردی بی سابقه است.

  در همین حال سهامداران بریتانیایی در حال دریافت سود سهام سالانه 94 میلیارد پوندی از تمامی شرکت های این منطقه در سال 2017 میلادی هستند که این رقم به عنوان بالاترین میزان پرداخت سود سهام در تاریخ بورس بریتانیا محسوب می شود.

  پیش از این، بیشترین میزان پرداخت سود سهام سالانه توسط شرکت های بریتانیایی به سال 2014 میلادی با رقم 88 میلیارد و یکصد میلیون پوند بر می گردد. همچنین سود سهام سه ماه سوم شرکت های بریتانیایی 28 میلیارد و 500 میلیون پوند ثبت شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن 14 درصد افزایش نشان می دهد.

  البته فعالان بورس «فوتسی» لندن پیش از این انتظار جهش سودهی شرکت ها را داشتند که رقم به دست آمده بیش از برآوردها است و یکی از دلایل رشد چشمگیر بورس لندن به بازگشت رونق و شکوفایی در شرکت های فعال در حوزه معدن است.

  بر همین اساس، در بورس «فوتسی» لندن بیش از یکهزار و 500 شرکت سهام خود را عرضه می کنند که آمارها با توجه به میزان سودهی آنها به دست آمده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو