عصر بازار

توسط غول نرم افزاری جهان؛

رونمایی از فناوری شبیه سازی داخل شعب فیزیکی بانک

عصر اعتبار- شرکت «ادوب» از فناوری در عرصه بانکداری رونمایی کرد که فضای فیزیکی داخل شعب بصورت یک تصویر شبیه سازی شده بر روی گوشی هوشمند نمایان می شود.

رونمایی از فناوری شبیه سازی داخل شعب فیزیکی بانک
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، شرکت غول نرم افزار آمریکایی ادوب (Adobe) از یکسری فناوری های پیشرفته بانکداری رونمایی کرده که می تواند بصورت دیجیتالی بوسیله یک نرم افزار که بر روی گوشی هوشمند نصب می شود یا از طریق گشت زدن در وب سایت بانک ها در شعبه فیزیکی بانک ها قدم زد و عملیات های بانکی را به سادگی انجام داد.

  در همین حال یکی از ویژگی های این فناوری نوین «تجارب سیال» نام دارد که با بهره بردن از فناوری هوش مصنوعی به صورت خودکار محتویات وب سایت بانک مورد نظر یا نرم افزار نصب شده بر روی گوشی هوشمند را برای بوجود آوردن تصویر مجازی از داخل شعبه دوباره فرمت می کند. 

  ویژگی دیگر این فناوری «موقعیت شخصی سازی شده» نام دارد که با استفاده از اطلاعات مرتبط با موقعیت جغرافیایی مشتری برای انجام عملیات در یکی از شعب بانک ها در گوشی هوشمند کاربر پیام ارسال می کند. به گفته مقامات شرکت «ادوب» این فناوری شامل دستورالعمل هایی درباره نحوه دسترسی به خدمات جدید می شود.

  در همین حال «کریستوفر یانگ» مدیر استراتژی صنعت خدمات مالی در شرکت «ادوب» گفت: در حال حاضر بانک ها با چالش موقعیت فیزیکی شعب خود در آینده گریبان گیر هستند. آنها نیازمند بازتصویر سازی داخل شعب خود هستند که این فناوری ها می تواند مشکلات موقعیت فیزیکی آنها را بر طرف کند و نیز با بهره بردن از این شیوه، فعالیت آنها از بین نمی رود.

  بر همین اساس، مشتریان بانکداری شرکت «ادوب» شامل «سیتی بانک» آمریکا، «بانک آمریکا»، بانک های اروپایی از قبیل «اچ اس بی سی»، «بی ان پی پاریباس»، «بارکلیز»، «رویال بانک اسکاتلند»، «یو بی اس» و بانک ملی استرالیا است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار