عصر بازارمدیران خودرو

باحمایت بانک انصار؛

نخستین همایش پایان هفته استارت آپ با محوریت تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه شهری برگزار شد

عصر اعتبار- با حمایت بانک‌انصار، نخستین همایش پایان‌هفته استارت‌آپ با محوریت تلفن‌همراه، برنامه‌ریزی و توسعه شهری با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در مجتمع تجاری فرهنگی کورش برگزار شد.

نخستین همایش پایان هفته استارت آپ با محوریت تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه شهری برگزار شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، ازآنجا که درسال‌های اخیر استفاده ازفناوری‌های ICT برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری‌اطلاعات (استارت‌آپ) از دو منظر کاهش هزینه‌ها و تسهیل اموراجرایی و ایجاد اشتغال مورد استقبال دستگاه‌های دولتی و بخش‌خصوصی کشور قرارگرفته است، شهرداری منطقه 5 این همایش را به منظور جستجوی راه‌های تسهیل زندگی شهری و رشد اقتصادی و مدیریت همه‌جانبه شهرداری این منطقه و ایجاد فضای تعامل و گفتگو میان ایده‌پردازان و سرمایه‌گذاران و تسریع روند تجاری‌سازی ایده‌ها برگزار کرد.

  این همایش در دو بخش پایان هفته استارت آپ و نمایشگاه برگزار ‌شد. در بخش نخست شرکت‌کنندگان در یک فضای مشترک با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق و متخصصین حوزه مدیریت شهری انتخاب ‌شده بودند، در جهت تبدیل ایده‌های خود به کسب‌وکار موفق تلاش کردند. در بخش نمایشگاهی این رویداد نیز شرکت‌ها و کسب و کارهای جدید به منظور ایده دادن به فارغ‌التحصیلان برای یافتن جایگاه شایسته، تعامل و ارتباط با صنعت معرفی شدند.

  براساس این گزارش، شهر هوشمند، خدمات مرتبط با مراکز و مجتمع‌های تجاری، گردشگری شهری و کارآفرینی، کارآفرینی در بافت فرسوده، اقتصاد شهری و خانواده‌ها، ترافیک و فرهنگ رانندگی، دستفروشی و سد معبر، مدیریت پسماند و تفکیک زباله (خشک و تر)، کارآفرینی اقشار آسیب‌دیده اجتماعی، زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار از جمله موضوعات این هم اندیشی بودند.

  در نشست خبری این رویداد، آقای رضازاده معاون فناوری اطلاعات‌وارتباطات بانک انصار نیز حضور داشت و طی گفتگویی خاطرنشان کرد: امروزه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی، به ویژه، تلفن‌های همراه نقش برجسته‌ای در مدیریت اقتصادشهری ایفا می‌کنند و در حوزه بانکداری نیز، تلفن‌های همراه بشدت اثرگذار بوده‌اند. ازین منظر، بانک‌انصار می‌کوشد تا همراه با توسعه کسب‌وکار بانکی خود به اتکای فناوری‌های اطلاعات به رشد فعالیت‌های مبتنی بر کاربرد این فناوری‌ها در حوزه اقتصاد و مدیریت شهری نیز یاری رساند.


  شایان ذکر است که پایان‌هفته استارت‌آپ (Startup Weekend) یک رویداد آموزشی- تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که در 3 روز متوالی (در انتهای هفته) بر‌گزار می‌شود. در این برنامه، شرکت‌کنندگانی شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، علاقمندان استارتاپ، بازاریابان و طراحان گرافیک گردهم می‌آیند تا طی 54 ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه، ایده‌ای را اجرا کند. همچنین این رویداد از چهارشنبه 26 مهرماه آغاز و در روز جمعه 28 مهر (به مدت 3 روز) پایان یافت .

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو