عصر بازار

سود سهام انگلیس در مسیر رسیدن به رکورد ۹۴ میلیارد پوندی

عصر اعتبار- یک مطالعه نشان می‌دهد، سهام‌داران امسال در مسیر دریافت رکورد ۹۴ میلیارد پوند سود سهام از شرکت‌های لیست شده در بورس لندن قرار گرفته‌اند.

سود سهام انگلیس در مسیر رسیدن به رکورد ۹۴ میلیارد پوندی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، یک مطالعه نشان می‌دهد، سهام‌داران امسال در مسیر دریافت رکورد 94 میلیارد پوند سود سهام از شرکت‌های لیست شده در بورس لندن قرار گرفته‌اند.  این اتفاق بعد از این افتاد که در سه ماهه منتهی به سپتامبر، سود سهام به رقم  28.5 میلیارد پوند جهش کرد که این رکوردی برای ربع سوم است.

  این افزایش سوددهی شامل بالا رفتن سود برخی سهام‌های ویژه بود و در صدر آنها سود بزرگ سهام شرکت‌های معدن‌کاری قرار داشت.

  طبق گزارش خدمات سرمایه کاپیتا، رکورد قبلی بیشترین سود سالیانه سهام، مربوط به رقم 88.1 میلیارد پوندی بود که در سال 2014 پرداخت شده بود.

  ناظر سود سهام شرکت کاپیتا، داده‌های شرکت‌های لیست شده در بازار بورس اصلی لندن را بررسی می‌کند. این بازار شامل بیش از 1500 شرکت می‌باشد که بزرگترین‌های آنها در شاخص فوتسی 100 لیست شده‌اند.

  سود سهام ربع سوم نسبت به دوره مشابه سال قبل 14 درصد بالاتر بود و دو سوم این جهش مربوط به سود شرکت‌های معدن‌کاری لیست شده در بورس لندن بود.

  جاستین کوپر، مدیر اجرایی ارشد شرهولدر سولوشنز که بخشی از خدمات سرمایه کاپیتا است، می‌گوید: ما به سال 2017 امید بسیاری داشتیم اما به نظر می‌رسد با مستحکم‌تر شدن دوبار بخش معدن‌کاری، این سودها حتی از ان‌چه ما انتظار داشتیم هم بیشتر شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو