عصر بازارمدیران خودرو

۴۴ درصد بازنشسته های سازمان تامین اجتماعی کمتر از ۶۰ سال دارند

عصر اعتبار- مریم فروزان معاون اداره کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: تکریم سالمندان از آموزه های روشن دینی و ملی ماست. اگر سن ورود به سالمندی را ۶۰ سال در نظر بگیریم ۴۴ درصد بازنشسته های سازمان تامین اجتماعی کمتر از ۶۰ سال دارند و در زمره سالمندان قرار نمی گیرند.

۴۴ درصد بازنشسته های سازمان تامین اجتماعی کمتر از ۶۰ سال دارند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرآنلاین، وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی حدود 3 میلیون بازنشسته و مستمری بگیر را تحت پوشش قرار دارد، اظهار داشت: از این تعداد 64 درصد بازنشسته، 31 درصد بازمانده و 5 درصد از کارافتاده هستند.
  معاون اداره کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال 96 ماهیانه 4200 میلیارد تومان از سوی این سازمان مستمری پرداخت می شود.
  فروزان با اشاره به تلاش سازمان تامین اجتماعی برای بهبود سطح معیشت وافزایش رفاه بازنشستگان افزود: طی چهار سال گذشته افزایش مستمری ها بیشتر از نرخ تورم بوده است.
  وی با بیان اینکه جامعه ایران رو به سالمندی می رود، تصریح کرد: طی 35 سال گذشته( بازه زمانی سالهای 60 تا95 ) جمعیت بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی 8 برابر شده در حالی که در همین مدت شاهد افزایش 15 برابری مستمری بگیران بوده ایم.
  فروزان گفت: با این شرایط ضریب پشتیبانی( نسبت بیمه شده به مستمری بگیران) در سازمان تامین اجتماعی کاهش یافت.
  معاون اداره کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی افزود: مسئله صندوق های بیمه ای در دولت های یازدهم و دوازدهم مورد توجه قرار گرفت.
  وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی از دولت بودجه ای دریافت نمی کند و منابع را از محل وصول حق بیمه تامین و برای تعهدات هزینه می کند، اظهار داشت: عملکرد این سازمان بر اساس محاسبات بیمه ای است و تصویب قوانین در سال های گذشته که پشتوانه مالی آن تامین نشده بود موجب افزایش هزینه های این سازمان شد . این در حالی است که تعادل در منابع و مصارف در سازمان های بیمه گر موضوع بسیار مهمی است .
  فروزان با اشاره به فعالیت های سازمان تامین اجتماعی در جهت ایجاد رضایتمندی بیمه شدگان و بازنشستگان گفت: ارتقای هتلینگ وحذف دفترچه های درمانی در مراکز درمانی ملکی، پرداخت متمرکز مستمری ها، ارائه اینترنتی لیست های حق بیمه و فیش حقوقی بازنشستگان از این جمله است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی