عصر بازار

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد:

پایان ماموریت تعاونی‌های سهام عدالت

عصر اعتبار- سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: طبق قانون فرایند شناسایی و ثبت‌نام مشمولین سهام عدالت در پایان سال ۱۳۹۳ خاتمه یافته و بر این اساس پرداخت هر گونه وجه به شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، از محل بودجه دولت فاقد وجاهت قانونی است.

پایان ماموریت تعاونی‌های سهام عدالت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: به استناد بند 4 ماده یک آیین‌نامه اجرای توزیع سهام عدالت، شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستانی به منظور همکاری در امر شناسایی و ثبت‌نام مشمولین این طرح، به صورت سهامی خاص و با رعایت ضوابط و مقررات مربوط به شرکت‌های غیردولتی تشکیل گردیده‌اند.

  از این رو طبق ضوابط و مقررات موجود فرایند شناسایی و ثبت‌نام مشمولین سهام عدالت در پایان سال 1393 خاتمه یافته و عملا مهمترین وظیفه و فعالیت این شرکت‌ها به پایان رسیده است.

  بر این اساس پرداخت هر گونه وجه به شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، از محل بودجه دولت فاقد وجاهت قانونی است. امید است با تعیین تکلیف لایحه پیشنهادی اصلاح مواد 34 تا 38 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی نحوه ادامه فعالیت شرکت‌های تعاونی مزبور مورد واکاوی جدی قرار گرفته و در این خصوص اخذ تصمیم قطعی صورت گیرد.

  گفتنی است در چند روز گذشته بالغ بر 150 نفر از کارکنان تعاونی های سهام عدالت سراسر کشور به نمایندگی از حدود 2هزار کارمند این تعاونی ها در اعتراض به عدم پرداخت حقوق در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و  به عدم پرداخت 31 ماه حقوق شان معترض شدند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۳ روز پیش
  آرشیو