عصر بازار

بانک انگلیس نرخ بهره را به ۵ دهم درصد افزایش می‌دهد

عصر اعتبار- انتظار می‌رود تا چند روز آینده «کمیته سیاست پولی بانک انگلیس» نرخ بهره را بعداز ۱۰ سال به منظور کنترل تورم در این منطقه افزایش دهد.

بانک انگلیس نرخ بهره را به ۵ دهم درصد افزایش می‌دهد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، به گفته کارشناسان اقتصادی، بانک انگلیس قرار است نرخ بهره بانکی را برای اولین بار در یک دهه اخیر به منظور کنترل روند صعودی تورم افزایش دهد.

  در هیمن حال کارشاناسان اقتصادی اعلام کردند، اعضای «کمیته سیاست پولی بانک انگلیس» از مجموع 9 رای، 6 رای به افزایش نرخ بهره و 3 رای به عدم افزایش آن خواهند داد تا در نهایت نرخ بهره بانکی از 0.25 درصد به 0.5 درصد جهش پیدا کند. 

  این در حالی است که به علت افزایش بدهی اعتباری مصرف کنندگان بریتانیایی، بانک انگلیس از ماه جولای سال 2007 میلادی به بعد نرخ بهره را تغییر نداده است.

  در حال حاضر نرخ تورم بریتانیا به 3 درصد افزایش پیدا کرده که بالاتر از نرخ تورم از پیش هدف گذاری شده 2 درصد در این منطقه است و انتظار می رود نرخ تورم بریتانیا یا یک سرعت آهسته به تدریج روند صعودی داشته باشد.

  البته پیش از این در سال 2007 میلادی در یک بازه زمانی سه ماه، نرخ تورم بریتانیا به 5.75 درصد افزایش پیدا کرده بود. به گفته کارشناسان اقتصادی، در هر صورت «کمیته سیاست پولی بانک انگلیس» به تدریج نرخ بهره را طی چندین سال به منظور مبارزه با تهدید تورم افزایش خواهد داد.

  برخی از تحلیلگران بر این باور هستند، ماه آینده میلادی زمان مناسبی برای افزایش نرخ بهره بانکی است و این روند باید در سال 2018 میلادی 3 مرتبه دیگر ادامه پیدا کند.

  بر پایه این گزارش بسیاری از افراد به دلیل گمانه زنی از افزایش نرخ بهره بانکی انگلیس، در این روزها به گرفتن وام به دلیل بهره پایین آن روی آورده اند که از یک طرف این موضوع نگرانی مقامات بریتانیا را به دلیل انباشت شدن بدهی مصرف کنندگان به همراه داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو