عصر بازار

تازه‌ترین آمار واگذاری های دولت در سال‌جاری اعلام شد

عصر اعتبار- از ابتدای امسال تا به امروز، یک هزار و ۱۴۴ میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی واگذار شده است.

تازه‌ترین آمار واگذاری های دولت در سال‌جاری اعلام شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، بررسی آمار واگذاری های سازمان خصوصی سازی از ابتدای امسال تاکنون نشان می‌دهد در این مدت یک هزار و 144 میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی واگذار شده که از این میان 102 میلیارد ریال از طریق بورس و یک هزار و 42 میلیارد ریال از طریق مزایده انجام شده است.

  همچنین از واگذاری های صورت گرفته در سال جاری تا به امروز، یک هزار و 13 میلیارد ریال به صورت بلوکی و 131 میلیارد ریال به صورت ترجیحی صورت گرفته است. افزون بر این، از یک هزار و 144 میلیارد ریال واگذاری صورت گرفته در این مدت، یک هزار و 39 میلیارد ریال متعلق به گروه یک واگذاری ها و 105 میلیارد ریال متعلق به گروه 2 واگذاری ها بوده است.

  این در حالی است که طبق قانون سال 93 آخرین مهلت قانونی برای واگذاری شرکت های دولتی تعیین شده بود و این مهلت در سال های 94، 95 و 96 تمدید شده است. البته بر اساس فهرست منتشر شده بنگاه های دولتی قابل واگذاری، قرار است در سال جاری 337 بنگاه واگذاری شود که از این میان تعداد 230 بنگاه در گروه یک و 107 بنگاه در گروه 2 قرار دارند که با توجه به روند واگذاری ها به نظر می‌رسد اجرای سیاست خصوصی‌سازی در کشور در سال 97 هم تمدید شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۳ روز پیش
  آرشیو