عصر بازارمدیران خودرو

در ماه سپتامبر؛

نرخ بیکاری اروپا به کمترین رقم در ۹ سال اخیر رسید

عصر اعتبار- آمار رسمی نشان می دهد نرخ بیکاری اروپا در ماه گذشته میلادی با رسیدن به ۸.۹ درصد کمترین رقم از سال ۲۰۰۹ میادی به بعد را از آن خود کرد.

نرخ بیکاری اروپا به کمترین رقم در ۹ سال اخیر رسید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، در حالی که  رشد اقتصادی منطقه یورو با قدرت در حال پیش رفتن است و به دوره قبل از بحران مالی جهان برگشته است، این رویه بر روی نرخ بیکاری این منطقه تاثیر مثبتی گذاشته است.

  آمار رسمی نشان می دهد رشد اقتصادی 19 کشور عضو اتحادیه اروپا در سه ماه سوم سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2.5 درصد بیشتر است و بیشترین رشد اقتصادی از سه ماه نخست سال 2011 میلادی به بعد محسوب می شود. البته مشکل اصلی منطقه یورو به بدهی دائم برخی از کشورها مانند یونان بر می گردد.

  البته رشد پویا اقتصادی در میان کشورهای اتحادیه اروپا نرخ بیکاری را طی یکسال اخیر با روند نزولی روبرو کرده و در ماه گذشته میلادی از تعداد افراد بیکار اروپایی 96 هزار نفر کاسته شد و نرخ بیکاری منطقه یورو به 8.9 درصد کاهش پیدا کرد؛ این در حالی است که نرخ بیکاری اروپا در ماه قبل از آن 9 درصد ثبت شده بود.

  بر همین اساس نرخ بیکاری اروپا در ماه سپتامبر بعنوان کمترین آمار از ژانویه سال 2009 میلادی به بعد محسوب می شود؛ یعنی زمانیکه اقتصاد جهانی در بحبوحه بدترین رکود از زمان جنگ جهانی دوم به بعد قرار گرفته بود.

  همچنین نرخ تورم اروپا در ماه سپتامبر 1.4 درصد ثبت شده که این رقم در ماه قبل از آن 1.5 درصد اعلام شده است. علت اصلی روند نزولی نرخ تورم اروپا هم به نوسان قیمت در بخش انرژی و مواد غذایی نسبت داده می شود که هر کدام به ترتیب 9 دهم درصد و 1.1 درصد کاهش نشان می دهند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو