عصر بازار

نرخ بیکاری در چین به پایین ترین میزان در دهه گذشته رسید

عصر اعتبار- نرخ بیکاری چین در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۳.۵۹ درصد کاهش یافته است که تقریبا پایین ترین میزان در دهه گذشته محسوب می شود.

نرخ بیکاری در چین به پایین ترین میزان در دهه گذشته رسید
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، از سال 2008 میلادی به این طرف فرصت های شغلی زیادی برای مردم چین ایجاد شده و نرخ بیکاری در شهرها به پایین ترین رقم در حال حاضر رسیده است.

  وزارت تامین اجتماعی و منابع انسانی چین در تارنمای خود گزارش کرده که چین در 9 ماه سال جاری میلادی موفق به ایجاد 10 میلیون و 970 هزار فرصت شغلی شده است که 300 هزار مورد بیش از دوره مشابه در سال 2016 میلادی است.
  این وزارتخانه وضعیت بازار کار را در چین بسیار مطلوب و با ثبات توصیف کرده و افزوده است که فرصت های شغلی در سال های اخیر بیش از پیش بینی ها رشد کرده است.
  البته این نرخ بر اساس آمار رسمی که این وزارتخانه دارد و شمار بیکارانی که در آن ثبت کرده اند، تهیه می شود و این در شرایطی است که میلیون ها کارگر مهاجر اکنون در شهرهای چین عمدتا فرصت های شغلی فصلی به دست می آورند.
  چین برای سال جاری میلادی پیش بینی ایجاد 11 میلیون فرصت شغلی را اعلام کرده بود که با این حساب تا پایان 9 ماه تقریبا این هدف محقق شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو