عصر بازار

رشد ۷۵ درصدی صادرات ایران به ترکیه در ۹ ماهه ۲۰۱۷

عصر اعتبار- مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۹ ماهه سال جاری میلادی با رشد ۱۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۸.۱۵ میلیارد دلار رسید.

رشد ۷۵ درصدی صادرات ایران به ترکیه در ۹ ماهه ۲۰۱۷
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می دهد مبادلات تجاری ایران و ترکیه در 9 ماه نخست سال جاری میلادی با رشد 14 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

  مبادلات تجاری دو کشور که در ماه های ژانویه تا سپتامبر 2016 بالغ بر 7.135 میلیارد دلار گزارش شده بود در 9 ماهه نخست امسال به 8.15 میلیارد دلار افزایش یافته است.

  رشد مبادلات تجاری دو کشور در این دوره مربوط به رشد واردات ترکیه از ایران بوده است. ترکیه در ماه های ژانویه تا سپتامبر سال میلادی گذشته 3.321 میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود. این رقم با رشد 75 درصدی در 9 ماهه نخست امسال به 5.835 میلیارد دلار رسیده است.

  نفت و گاز مهمترین کالاهای وارداتی ترکیه از ایران هستند.

  در عین حال صادرات ترکیه به ایران در 9 ماهه نخست امسال با  افت 39 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به  2.315 میلیارد دلار رسیده است. ترکیه در 9 ماهه نخست سال قبل 3.814 میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود .

  ایران هفدهمین مقصد صادراتی ترکیه و هشتمین تامین کننده کالاهای مورد نیاز این کشور در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی شناخته شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو