عصر بازارمدیران خودرو

نرخ بیکاری آمریکا به کمترین رقم در ۱۷ سال اخیر رسید

عصر اعتبار- نرخ بیکاری آمریکا در ماه گذشته میلادی با رسیدن به ۴.۱ درصد کمترین رقم در ۱۷ سال اخیر را به خود اختصاص داد.

نرخ بیکاری آمریکا به کمترین رقم در ۱۷ سال اخیر رسید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، اقتصاد آمریکا در ماه اکتبر مشاغل بیشتری را به نسبت ماه های دیگر به بازار کار ایالات متحده افزود و منجر به کاهش نرخ بیکاری به کمترین رقم در 17 سال اخیر شد.

  این ثبت رکورد در حالی است که تاثیر طوفان های سهمگین اخیر در آمریکا کم رنگ تر شده است. همچنین وزارت کار آمریکا اعلام کرد، در ماه اکتبر 261 هزار نفر در ایالات متحده مشغول بکار شدند که این رقم برای ماه قبل از آن 18 هزار نفر ثبت شده بود.

  این وزارتخانه اعلام کرد که  آمار اشتغالزایی در بخش خدمات مواد غذایی و نوشیدنی ها با افزایش قابل توجهی روبرو شد که منجر به جبران کاهش جذب نیروی کار در ماه سپتامبر به دلیل تاثیر طوفان های ایرما و هاروی شد.

  در همین حال نرخ بیکاری آمریکا در ماه اکتبر به 4.1 درصد کاهش پیدا کرد که این رقم برای ماه قبل از آن 4.2 درصد است و بعنوان کمترین نرخ بیکاری آمریکا از سال 2000 میلادی به بعد محسوب می شود.

  بهبود نرخ اشتغالزایی می تواند منجر به تداوم افزایش نرخ بهره بانکی توسط فدرال رزرو آمریکا شود و در حال حاضر سرمایه گذاران بطرز قابل توجهی بر این باور هستند که بانک مرکزی آمریکا در ماه آینده میلادی نرخ بهره را بار دیگر افزایش خواهد داد.

  رشد دستمزد در آمریکا در ماه نوامبر در مقایسه با ماه قبل از آن با 4 دهم درصد کاهش به 2.4 درصد رسید و این حاکی از رشد کند نرخ تورم در این کشور دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو