عصر بازار

ابطال ۳۵۰ مجوز بانک در روسیه

عصر اعتبار- رییس بانک مرکزی روسیه گفت: از ۴ سال گذشته تا کنون تقریبا مجوز ۳۵۰ بانک ابطال شده و بانک‌های ضعیف باید از چرخه صنعت بانکداری خارج شوند.

ابطال ۳۵۰ مجوز بانک در روسیه
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، «الویرا نابیولینا» رییس بانک مرکزی روسیه گفت: پاکسازی بخش بانکداری روسیه از بانک هایی که عملکرد ضعیفی دارند بین یک تا 2 سال زمان می برد.

  در همین حال این مقام روسی گفت: طی 4 سال گذشته مجوز تقریبا 350 بانک ابطال شده و اکنون تعداد بانک های روسی تقریبا به 600 بانک رسیده است و همچنان در حال حذف آن دسته از بانک هایی هستیم که دارای عملکرد ضعیف و مدل های تجاری مبهم هستند.

  رییس بانک مرکزی روسیه تصریح کرد، در اواخر دهه سال 1990 میلادی به دلیل شرایط بسیار ساده برای ورد به عرصه بانکداری در حدود 2 هزار و 500 بانک در آن زمان به صنعت بانکداری روسیه اضافه شدند. 

  در حال حاضر سیاست بانک مرکزی روسیه فقط اجازه دادن به بانک های دولتی برای باقی ماندن در صنعت بانکداری نیست و درگیر اجرای برنامه نجات دو بانک بزرگ روسیه به نام های «اوتکریتای» و «بین بانک» است. بانک مرکزی روسیه 6.5 میلیارد وام به بانک «اوتکریتای» و یک رقم نا معلوم هم برای «بین بانک» فراهم کرده تا از بحران ورشکستگی خارج شوند.

  همچنین بانک مرکزی روسیه در اواخر ماه گذشته میلادی اعلام کرد، از ماه جولای تا سپتامبر هزینه نجات بانک هایی که با کسری روبرو شده اند 7.8 میلیارد دلار هزینه داشته است. بر همین اساس، «نابیولینا» گفت: ابطال مجوز این دو بانک مهم روسی می توانست بصورت دومینو بر روی تمام صنعت بانکداری روسیه تاثیر بگذارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
  آرشیو