عصر بازار

عرضه بلوک ۱۳.۰۲درصدی سهام شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران در بورس

عصر اعتبار- بلوک ۱۳.۰۲ درصدی سهام شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران (سما) توسط سازمان خصوصی‌سازی در روز ۳۰ آبان امسال در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

عرضه بلوک ۱۳.۰۲درصدی سهام شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران در بورس
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: این بلوک 13.02 درصدی، 911 میلیون و 455 هزار و 171 سهم شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران را شامل می‌شود که به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه) به اضافه 49 درصد به شرط آن که از مبلغ 2100 ریال کمتر نباشد روی میز فروش می‌رود.

  همچنین مبلغ سپرده شرکت در این مزایده 57 میلیارد و 421 میلیون و 45 هزار و 773 ریال تعیین شده است و خریدار باید 40 درصد مبلغ پیشنهادی خود را به صورت نقد طی 20 روزکاری پس از قطعیت معامله به حساب سازمان خصوصی سای واریز کند و بقیه را در مدت 2 سال به صورت قسطی بپردازد.

  گفتنی است سرمایه‌گذاری مستقیم یا مشارکت در ایجاد، توسعه و راه‌اندازی طرح‌های تولیدی شرکت های خدماتی، موسسات کارگزاری، خرید و فروش سهام شرکت های تولیدی و خدماتی و ... عنوان مهمترین فعالیت های شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران را تشکیل می‌دهند که برای این واگذاری بلوک 911 میلیون سهمی آن به ارزش کل پایه 1914 میلیارد و 34 میلیون و 859 هزار و 100 ریال قیمت‌گذاری شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو