عصر بازار

سقوط بیش از ۱۹۰۰ دلاری بیت کوین

عصر اعتبار- قیمت بیت کوین طی ۵ روز اخیر یکهزار و ۹۳۵ دلار کاهش پیدا کرد که حاکی از ترکیدن حباب قیمتی این ارز رمزنگار محبوب دارد.

سقوط بیش از ۱۹۰۰ دلاری بیت کوین
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا ، به دنبال لغو شدن ارتقاء فناوری در بیت کوین و اجرای آن بر روی «بیت کوین نقد» برخی از کاربران این ارز رزمزنگار از سرمایه گذاری بیشتر در بیت کوین فاصله گرفتند و سرانجام این ارز مجازی به سود بیش از 800 درصد خود که در سال جاری میلادی به دست آورده بود، پایان داد و با 9.5 درصد کاهش روبرو شد.

  همچنین قیمت فعلی بیت کوین در مقایسه با هفته گذشته میلادی که به رکورد 7 هزار و 882 دلار در هر واحد رسیده بود با 29 درصد افت ارزش روبرو شده که بیشترین سیر نزولی بیت کوین از زمان عرضه آن به دنیای ارزهای مجازی است؛ این در حالی است که قیمت «بیت کوین نقد» که رقیب بیت کوین محسوب می شود از روز جمعه تاکنون تقریبا 40 درصد افزایش پیدا کرده است.

  از سویی دیگر بیت کوین نقد به دلیل بزرگتر بودن اندازه بلوک آن که منجر به انجام تراکنش های ارزانتر و سریع تر از بیت کوین می شود، در حال به دست آوردن محبوبیت زیادی است. البته از روز چهارشنبه هفته گذشته تا کنون 38 میلیارد دلار از ارزش بازار بیت کوین کاسته شده و در حال حاضر این رقم به 101 میلیارد دلار رسیده است.

  در حال حاضر، قیمت هر بیت کوین به 5 هزار و 948 دلار در هر واحد کاهش پیدا کرده؛ در حالی که هر «بیت کوین نقد» با سیر افزایشی چشمگیر در برابر یکهزار و 325 دلار داد و ستد شد. بر پایه این گزارش، قیمت بیت کوین در مقایسه با 5 روز پیش که بیشترین قیمت را ثبت کرده بود، یکهزار و 935 دلار تنزل پیدا کرده است

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو