عصر بازار

معاون فناوری بانک مرکزی:

با عرضه بیت‌کوین در صرافی‌ها برخورد خواهد شد

عصر اعتبار- معاون بانک مرکزی هشدار می دهد که مردم از خرید بیت کوین به عنوان ابزار مطمئن سرمایه گذاری خودداری کنند.

با عرضه بیت‌کوین در صرافی‌ها برخورد خواهد شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» ناصر حکیمی معاون فناوری بانک مرکزی در نشست خبری که امروز با حضور خبرنگاران انجام شد، هشدار  می دهد : خرید بیت کوین با توجه به نوسانات شدید ریسک بالایی دارد و  بانک مرکزی با توجه به این نوسانات هنوز به جمع بندی در مورد به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان ارز رسمی نرسیده است و تا نیمه اول سال ٩٧ در این مورد اعلام نظر خواهد کرد.

  وی افزود :در حال حاضر شبکه های هرمی  با فروش ژتون هایی که به بیت کوین ختم می شود اقدام به فریب سرمایه گذار می کنند .

  حکیمی گفت: بانک مرکزی همانطور که بارها در ارتباط با موسسات غیر مجاز هشدار داده بود در مورد بیت کوین هم هشدار داده  است و اعلام می کند با توجه به اینکه شبکه فروش یک اپلیکیشن هست فقط می تواند آگاهی دهد .

  معاون بانک مرکزی هشدار داد که مردم از خرید بیت کوین بعنوان ابزار مطمئن سرمایه گذاری خودداری کند؛ البته الان نمی توان گفت که بیت کوین قانونی یا غیرقانونی است ولی هشدار می دهیم که مردم نخرند.

  وی توضیح داد: این در حالی است که خود بیت کوین از نظر فنی و تکنولوژیکی بحث قوی دارد ولی این ابزار نوسان دارد؛ یعنی به همان اندازه که قیمت رشد یافته به همان اندازه هم قیمت ممکن کاهش یابد؛ پس کلاهبرداری روی این ابزار بسیار زیاد است.

  وی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی ادعایی در مورد قابل تقلب بودن ندارد افزود :با توجه به اینکه بانک مرکزی هنوز بیت کوین را به عنوان ارز رسمی نمی شناسد بنابراین با صرافی هایی که بیت کوین را عرضه می کنند برخورد خواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار