عصر بازار

تامین مالی پروژه‌های سیکل ترکیبی در بورس انرژی

عصر اعتبار- یک مقام مسوول گفت: با هدف تامین سرمایه در گردش و تامین مالی پروژه‌های سیکل ترکیبی، یکی از بزرگترین پروژه‌های تامین مالی از طریق انتشار اوراق سلف در بورس انرژی انجام می‌شود.

تامین مالی پروژه‌های سیکل ترکیبی در بورس انرژی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، به منظور تامین سرمایه در گردش و تامین مالی مجدد پروژه‌های سیکل ترکیبی شرکت مپنا از طریق بازار سرمایه، شرکت تامین سرمایه امین به عنوان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان و شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری آرمان آتی به عنوان مشاور عرضه، تصمیم به انتشار 400 میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد برق گرفته است.

  معاون عملیات بازار تامین سرمایه امین با اعلام این خبر که این عرضه طی روزهای آتی انجام می شود، گفت: این یکی از بزرگترین پروژه‌های تأمین مالی از طریق انتشار اوراق سلف در بورس انرژی است.

  اسماعیل بینایی افزود: از ویژگی های مهم این عرضه می‌توان به حضور تأمین سرمایه امین به عنوان رکن بازارگردان طی دوره عمر اوراق اشاره کرد که نقدینگی لازم را در این مدت برای سرمایه‌گذاران با نرخ سود 17.5 درصد روزشمار ایجاد می‌کند.

  وی تصریح کرد: این اوراق با نام و معاف از مالیات بوده و وجود اختیار خرید و فروش تبعی از ویژگی دیگر آن است که بر جذابیت آن می افزاید؛ بدین صورت که در صورت کاهش قیمت دارایی پایه موضوع این اوراق (بسته برق)، سرمایه‌گذاران از طریق اعمال اختیار فروش با نرخ 18 درصد بازدهی خود را تثبیت کرده و همچنین در صورت افزایش نرخ برق، شرکت مپنا با اعمال اختیار خرید 19 درصدی مانع از افزایش هزینه تأمین مالی و تضمین سودی 18 الی 19 درصدی در سررسید برای سرمایه‌گذاران می‌شود.

  به گفته وی، با توجه به نرخ سود اوراق موجود در بازار و همچنین نرخ سود شبکه بانکی، پیش‌بینی می‌شود این اوراق با استقبال خوب و صف خرید چند برابر حجم کل خود مواجه شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به فروش برسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو